יפה שחם אחות מיילדת
 
 
 

מתי להגיע לחדר לידה?

 
 

היום מתקרב ואת מתחילה להתרגש ולהתכונן לקראת יום הלידה. כיצד תוכלי לדעת אם הגיע הרגע וצריך לגשת לבית החולים? לפניכם כללים שיעזרו לכם להחליט ברגע האמת וגם להגיע מוכנים:

  • אם אתם חשים צירים בעוצמה פחותה, כאב שמרגיש כמו התכווציות או כאבי מחזור, מלווים בכאבי גב, לא צריך עדיין לגשת לבית החולים. הצירים יתחילו בדרך כלל בעוצמות שונות, עם פערים של חמש-עשר דקות ביניהם. במקום לגשת לבית החולים, התמודדו בבית בעזרת נשימות נכונות:
  •  ירידת מים היא סיבה ברורה, אם מגיע פרץ מים פתאומי - מיד יוצאים לבית החולים ללא היסוס!
  • סימן מבשר נוסף הוא פקק רירי (שואו/SHOW ) שנראה כמו דימום גושי של סוף או תחילת מחזור. אין מה להיבהל מהשואו, אין לאן לרוץ - השואו הוא סימן מבשר לקראת הימים הקרובים אבל הוא עוד לא סיבה לגשת לבית החולים.
  • אם מופיע דימום שהוא כמו מחזור, יש לגשת מיד לבית חולים. יכול להיות שהדימום נובע מלחץ או מ"שליית פתח".
  • אם את לא מרגישה תנועת עובר, במיוחד אחרי ארוחה, שכבי על צד שמאל ולטפי את הבטן בקלות כדי לזהות תנועות. אם את מרגישה תנועות עובר שפוחתות, גשי לחדר הלידה.
  • במקרים של בעיות בריאות כלליות כמו יתר לחץ דם או סכרת לא מאוזנת, גשי לבית החולים. במקר כזה, ככל הנראה יאשפזו אותך במחלקת אם ועובר.

כל מקרה, אם יש ספק מומלץ לגשת לבית החולים ולהיוועץ עם הרופט המטפל והצוות המקצועי.

המומחית היא אמא לשלושה וסבתא לשישה (ושותפה פעילה בלידות כל הנכדים), בעלת תואר ראשון ושני בסיעוד, מיילדת בכירה ואחראית חדר לידה לשעבר בבי"ח בלינסון, כיום מעבירה קורסי הכנה ללידה פרטניים.

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​
 
 
שימוש באתר מהווה אישור לשמישוש בעוגיות. לפרטים נוספים, נא לפנות לתקנון הפרטיות שלנו​​ הסכמה