יפה שחם אחות מיילדת

הכירו את תהליך הקבלה למיון יולדות

​​
 
הגעת למיון יולדות? קודם כל גשי למשרד הקבלה והנפיקי גיליון מיון מהפקידה. הצעד הבא הוא כניסה למיון יולדות שם המיילדת תקלוט אותך, תתשאל אותך לגבי סיבת ההגעה, ותיקח ממך מדדים וסימנים חיוניים בנוסף לבדיקת שתן מהירה.

1. המצב תקין והלידה לא מתקרבת ולכן הרופא ישחרר אתך הביתה
2. יש צורך בהשגחה ולכן יאשפזו אותך במחלקת אם ועור 
3. הלידה המיוחלת הגיעה! יקבלו אתכם לחדר הלידה לקראת האירוע המרגש

המיילדת תשאל עוד שאלות, שאלות שכנראה כבר שאלו אתכם, רק כדי להבין לגמרי את המצב הקיים. המיילדת תעדכן אנמנזה (קורות החולה) שעוקבת אחרי השלבים שהביאו אתך לחדר הלידה וגם תציע לך שימוש בחוקן. כמובן שחוקן הוא לא חובה בתהליך הלידה​ אך זה רעיון מעולה לתחושה אישית טובה ונוחה של היולדת, ההתרוקנות והשחרור יעניקו לך תחושה קלילה ונעימה. אפשר וכדאי להתקלח לאחר החוקן ולהמשיך את ההכנה ללידה.

הערה חשובה לגבי המלווים: ברוב בתי החולים ניתן לבחור עד שני מלווים. תפקידם הוא לא להתערב בהחלטה רפואית או סיעודית אלא לתמוך, לעודד ולחזק. המלווים יעזרו לכם גם בפעולות פשוטות כמו הרטבת השפתיים והפנים, עיסוי קל להקלת כאבים ושיפור התחושה הכללית לקראת רגע הלידה.

שיהיה בהצלחה ולידה קלה!

המומחית היא אמא לשלושה וסבתא לשישה (ושותפה פעילה בלידות כל הנכדים), בעלת תואר ראשון ושני בסיעוד, מיילדת בכירה ואחראית חדר לידה לשעבר בבי"ח בלינסון, כיום מעבירה קורסי הכנה ללידה פרטניים.​​​​​​​​​​​​
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​
שימוש באתר מהווה אישור לשמישוש בעוגיות. לפרטים נוספים, נא לפנות לתקנון הפרטיות שלנו​​ הסכמה