שבוע 11 להתפתחות העובר בהיריון

שבוע 11

התפתחות מתמדת בשבוע 11: לעובר יש אצבעות ידיים ורגליים

במהלך שבוע 11 בהריון נוצרות הריאות, הכליות, הכבד והמוח של התינוק, עצמות הפנים של התינוק נמצאות במקומן והאוזניים מתחילות ללבוש צורה. כפות הידיים והרגליים שהיו בתחילה מחוברות במעין קרומי שחייה מתחילות להתפתח לאצבעות ידיים ורגליים זעירות. אורכו של התינוק 4 עד 5 ס"מ בלבד והוא עדיין קטן מכדי שתרגישי בתנועותיו.

11 להרי

ון

בשבוע 11 את זקוקה ליותר מרכיבים תזונתיים כדי שיספיקו לך ולתינוקך. לכן עלייך לאכול בריא כפליים - ולא בשביל שניים! גופך מוביל גם יותר חמצן מכרגיל, ועל כן ייתכן שאת מרגישה תופעות הריון כגון סחרחורת. כדי להתמודד עמן נסי לצאת להליכה בחוץ, ומומלצת גם פעילות גופנית מתונה המתאימה לך ולה

ריון

ויטמי

נים מומלצים בהריון: סיד

ן

בש

לב זה, חשוב לצרוך כמות מספיקה של סידן  כדי להניח את היסודות לעצמותיו ולשיניו של התינוק. כמו כן, סידן חשוב לתפקוד התקין של השרירים בגוף התינוק. קראי עוד כיצד לכלול את כל הוויטמינים והמינרליםהנחוצים בתפריט הדיאטה בהריון, לדוגמה, מוצרי חלב ותוספי סידן בהריון.

תינוקך מתפתח במהירות במהלך ההריון שבוע אחר שבוע. עקבי אחר יומן ההריון שלנו כדי לברר אלו שינויים מתרחשים במהלך שבוע 12 להר

יון.

th edition.

Embryogenesis and Fetal Morphological Development (Chapter 7, 127-144). In: Cunningham FG, Lenovo KJ, Bloom SL, Spong CY, Dashe JS, Hoffman BL, Casey BM, Sheffield JS (eds.). Williams Obstetrics. 24th edition. 2014, McGraw Hill Education. 


​​

שימוש באתר מהווה אישור לשמישוש בעוגיות. לפרטים נוספים, נא לפנות לתקנון הפרטיות שלנו​​ הסכמה