אמא ותינוק מביטים במחשב נייד

יזמות אימהית

עסק ביתי: כל מה שצריך לדעת על עבודה מהבית כשאת אמא

 

מי שאמר שהאמהות משנה אותנו – ידע בדיוק על מה הוא מדבר, ולעתים רבות השינוי בא לידי ביטוי גם בתחום הקריירה עם הרצון לצאת לעצמאות ולפתוח עסק מהבית. איך תעשי זאת נכון? 7 כללי זהב


לידת תינוק חדש מביאה עימה תמיד שינוי מבורך למשפחה ולהורים. אמהות רבות בוחרות לקחת את השינוי צעד אחד קדימה ולעשות מהפך תעסוקתי בעקבות הלידה. בעידן המודרני עבודה מהבית נעשתה אופציה מקובלת והיא מתאימה למגוון רחב של תחומים: ניהול אתרים, שיווק אינטרנטי, עיצוב, ייצור מוצרים, ניהול אדמיניסטרטיבי, ייעוץ בתחומים שונים ועוד. 

אך לצד היתרונות הרבים של עבודה מהבית, ישנם גם חסרונות שראוי לקחת בחשבון. מה כדאי לדעת לפני שפותחים עסק 
מהבית? יש לנו בשבילך את הרשימה המלאה:

1. תכנון עסקי מדויק 
העבודה מהבית היא האמצעי ולא המטרה. המטרה הראשונית שלך היא להתפרנס בכבוד ולהגיע לסיפוק מקצועי. כדי להצליח, עלייך לבחון היטב את צרכי השוק ולבדוק האם יש דרישה למוצר או לשירותים אותם את מציעה. בדקי מהי ההשקעה הנדרשת ממך, בפני אילו מכשלות בירוקרטיות את עלולה לעמוד, מהם הרווחים הצפויים הריאליים, מהו התמחור האופטימלי, וכיצד רצוי להתנהל כדי להביא את העסק לפריחה. במידת הצורך, ניתן להיעזר בייעוץ מקצועי.

2. סבלנות
כמו לתינוק חדש, גם לעסק שרק נולד לוקח זמן להתחיל לעמוד על הרגליים​ וללכת בכוחות עצמו. חופשת הלידה היא הזדמנות מצוינת להתחיל בקטן. במקום להתפטר ממקום העבודה הקבוע, ניתן להאריך את חופשת הלידה לחצי שנה ולנצל את הזמן לבניית תוכנית עסקית וצבירת לקוחות ראשונים. בהמשך, ניתן להתפטר ולנצל את דמי הפיטורים כדי להרוויח אורך נשימה נוסף בשלב שבו הרווחים עדיין נמוכים. קחי בחשבון שמדובר בתהליך שעלול להימשך כמה חודשים. 

3. קביעת יעדים
מאוד קל להתפזר כאשר עובדים מהבית, במיוחד כאשר את אחרי לידה ומתמודדת עם עייפות מצטברת. כדי להימנע מכך ולהתנהל ביעילות, קבעי לעצמך יעדים ריאליים לעבודה. את היעדים חלקי ליעדיים שנתיים ורבעוניים. בנוסף, קבעי לעצמך מטרות שבועיות ויומיות בדרך להגשמת היעדים.  

4. נהלי עבודה ברורים
ממש כמו בעבודה מחוץ לבית, גם בבית חשוב שיהיו לך שעות עבודה מוגדרות לצד שעות ברורות בהן את פנויה לענייני הבית והמשפחה. זה בסדר אם בשעות העבודה את מעבירה כביסה מהמכונה למייבש, מכניסה כלים למדיח, או מזמינה טכנאי - רק הקפידי שהמטלות הללו לא יגזלו לך יותר מדי זמן משעות העבודה. ישנן נשים שנהנות מהעובדה שהן יכולות לעבוד בבית עם פיג'מה, אחרות ירגישו ממוקדות יותר רק אם יהיו לבושות בהתאם לקוד המתאים לעבודה בחוץ. לא הספקת לסיים את העבודה במהלך היום? העבודה מהבית מאפשרת לך להמשיך ולעבוד גם בשעות הערב, לאחר שהילדים כבר במיטות והבית שקט.

5. פגישות מחוץ לבית
אחד החסרונות הגדולים בעבודה מהבית הוא היעדר קשר עם עמיתים. לקשרים החברתיים בעבודה יש משמעות גם ברמה המקצועית - סיעור מוחות, הצבת אתגרים, עצות מקצועיות - וגם ברמה האישית-חברתית. כדי למלא את הפונקציה הזו, מומלץ לקבוע מדי פעם פגישות מחוץ לבית עם עמיתים, עם לקוחות, ואפילו עם אמהות עצמאיות נוספות העובדות בבית. המפגשים הללו ירעננו אותך ויכולים להציף רעיונות חדשים ומעניינים.

6. זמינות מירבית
העבודה מהבית מאפשרת לך זמינות מירבית גם לבית וגם לעבודה. הילד חולה?​ אין בעיה שיבלה איתך בעבודה. יש לך משימה דחופה בעבודה? את יכולה לעשות אותה בכל שעה ובכל מצב. הזמינות המירבית אינה סותרת את נהלי העבודה הברורים, אלא רק מאפשרת להם להיות גמישים יותר מבכל עבודה אחרת. 

7. מי הבוס?
היתרון הגדול ביותר בעבודה מהבית היא העובדה שאת אדון לעצמך וקובעת לעצמך את הגבולות, את היעדים, את המטרות, את מינון העבודה ואת הדרך. עם זאת, במידה והעסק לא יתרומם, לא יהיה מי שיחלוק איתך את האחריות. מצד שני, במידה ותצליחי - ההצלחה תהיה רק שלך!  

https://www.thingsonmymind.com/?p=3521 
​​​​​​​​
שימוש באתר מהווה אישור לשמישוש בעוגיות. לפרטים נוספים, נא לפנות לתקנון הפרטיות שלנו​​ הסכמה