אישה וגבר מאושרים מחובקים

10 טיפים שיעזרו לך להיכנס להריון

כל מה שיעזור לך להכין את גופך להריון
החלטתם להביא תינוק לעולם? מזל טוב ובהצלחה. איך נכנסים להריון​? הנה 10 טיפים שיסייעו לך ולבן זוגך להגביר את הסיכוי להיכנס להריון ולהכין את גופך לקראתו.
 
1. חומצה פולית
התחילי ליטול תוסף תזונה המכיל 400 מק"ג חומצה פולית, בכל יום. על פי המלצות משרד הבריאות צריכה של חומצה פולית חשובה במיוחד בשלושה החודשים שלפני הריון ובמהלך שלושת החודשים הראשונים להריון. חומצה פולית הינה ויטמין מקבוצת B החיונית לבניית DNA שהוא המרכיב הבסיסי של כל תא בגוף. נטילה של חומצה פולית יכולה למנוע מום בתעלה העצבית של העובר, ממנה מתפתחים המוח ועמוד השדרה. אבר זה נוצר מוקדם מאד, כבר בשבוע השלישי או הרביעי לאחר ההפריה.
 
 
2. אכילת מזון בריא לפני ההריון
אכילת מזון מגוון יסייע לך לקבל את כל הרכיבים התזונתיים שלהם את זקוקה כהכנה להריון בריא. כדאי שאת ובן זוגך תקפידו לאכול מזון ומגוון ובריא בכל יום, הכולל ירקות, פירות, חלבונים רזים ודגנים מלאים. כמו כן, עדיף שתאכלו מעט מזונות מעובדים ומטוגנים, וצמצמו את צריכת הסוכר והאלכוהול.
 
 
3. משקל גוף תקין
עודף משקל או תת משקל הינם משמעותיים ליכולתו של גופך לקלוט את ההריון. שמירה על משקל תקין תסייע לך להיכנס להריון ולשמור על היריון בריא.
 
4. הפסקת עישון
אין דרך קלה לומר זאת: עישון עלול להפחית את הסיכוי שלך להרות, וכן עלול לסכן את בריאות תינוקך עוד לפני שנולד. העישון יכול להשפיע גם על פוריות הגבר, ולכן כדאי לך גם לעודד את בן זוגך להפסיק לעשן. כמו כן, בקשי מחבריך ומבני משפחתך שלא יעשנו לידך, מכיוון שגם עישון פסיבי מזיק.
 
5. צריכת אלכוהול
במידה ואת חושבת על כניסה להריון כדאי שתפסיקי לשתות אלכוהול, או שתקפידי לשתות מעט ככל האפשר. כמו כן, במהלך ההיריון רצוי שתמנעי לחלוטין משתיית אלכוהול. גם לגברים מומלץ להפחית את צריכת האלכוהול שלהם, מכיוון שעודף אלכוהול עלול להשפיע על איכות הזרע.
                                                                                                                                
6. בדיקות רפואיות
ישנן מחלות מסוימות שעלולות להיות מסוכנות במהלך ההריון. לפיכך, כדאי שתקבעי תור לרופא הנשים שלך ותבקשי ממנו שישלח אותך לבצע את כל הבדיקות הדרושות. על פי הבדיקות, הרופא שלך ידע להמליץ לך על זריקות חיסון שנחוצות לך וינחה אותך כיצד לנהוג בהמשך.  אם את נוטלת תרופות באופן קבוע ו/או סובלת מבעיה רפואית ידועה, ייתכן שתזדקקי לייעוץ נוסף.
 
7. שלווה
לחץ עלול להפחית באופן משמעותי את החשק המיני שלך ושל בן זוגך, לחץ חמור עלול גם להפחית את יצירת הזרע. כך שכדאי לנסות לקחת את הזמן, להירגע בעזרת עיסוי, מדיטציה, מנוחה, טיול ופעילות גופנית מתונה. כל מה שיעזור לכם להפחית את המתח והלחץ.
 
8. פעילות גופנית
פעילות גופנית קבועה תסייע לשמור על משקל תקין, ויכולה להפחית לחץ. כמו כן, אם תהיי בכושר תוכלי להתמודד טוב יותר עם הדרישות הגופניות של ההריון והלידה.
 
9. חימום אזור החלציים
זו המלצה חשובה לגברים! כדי לייצר זרע באיכות הטובה ביותר, האשכים צריכים להיות בטמפרטורה הנמוכה מעט מטמפרטורת הגוף. כדי לשפר את הפוריות מומלץ לגברים  ללבוש תחתונים ומכנסיים רחבים, להימנע ממקלחות ומאמבטיות חמות, ולהרחיק  את המחשב הנייד וטלפון נייד מאזור החלציים.
 
10. יחסי מין
כדי לשפר  את הסיכוי כניסה להריון, מומלץ שתקיימו יחסי מין בכל יומיים עד שלושה ימים, כדי להבטיח שלא תחמיצו את תקופת הפוריות שלך בכל חודש.
 
​​​​​​​​​​​​​​​

כניסה להיריון

שימוש באתר מהווה אישור לשמישוש בעוגיות. לפרטים נוספים, נא לפנות לתקנון הפרטיות שלנו​​ הסכמה