שבוע 2 - השבוע השני של תינוקך

בשלב זה תינוקך עדיין ממתין להתחיל את חייו. למרות שהוא עדיין רק ביצית, הרפואה מחשבת את גיל ההריון על פי המחזור החודשי. לכן, ההריון אמור להתחיל ביום הראשון של הווסת האחרונה שלך, למעשה לפני ההתעברות. השתמשי במחשבון ההריון שלנו כדי לחשב מתי את אמורה ללדת.

מה קורה בגופך בשבוע 2 להריון?

על פי החישוב הרפואי, כאשר את נמצאת בשבוע השני להריון, הביצית שנוצרה בשחלות יורדת לחצוצרה. שם יכולה להתרחש הפרייה וחיי תינוקך יכולים להתחיל. גלי הכל על סימנים מוקדמים להריון אם את מבחינה בתופעות מסוימות ותוהה אם את בהריון. נשים חוות תופעות שונות של הריון בשלב זה, ובדרך כלל מוקדם לבצע בדיקת הריון, גם אם את סקרנית מאוד.

הריון בריא

ישנם דברים רבים שתוכלי לעשות כדי להבטיח הריון בריא, כאשר דברים רבים כדאי להתחיל בהם עוד טרם ההריון. תוכלי להתחיל להכין את גופך באמצעות פעילות גופנית סדירה בהריון. לאורך כל ההריון, תזונה בריאה חשובה מאוד לבריאותך ולבריאות תינוקך.

תינוקך מתפתח במהירות במהלך ההריון שבוע אחר שבוע. עקבי אחר יומן ההריון שלנו כדי ללמוד אלו שינויים מתרחשים בשבוע 3 להריון.


 

References: Williams Obstetrics 24th edition.

Embryogenesis and Fetal Morphological Development (Chapter 7, 127-144). In: Cunningham FG, Lenovo KJ, Bloom SL, Spong CY, Dashe JS, Hoffman BL, Casey BM, Sheffield JS (eds.). Williams Obstetrics. 24th edition. 2014, McGraw Hill Education. 
 
 
​​​

שימוש באתר מהווה אישור לשמישוש בעוגיות. לפרטים נוספים, נא לפנות לתקנון הפרטיות שלנו​​ הסכמה