שבוע 16 להתפתחות העובר בהיריון

שבוע 16

שבוע 16 להיריון - בן או בת?

באורך כ- 10 ס"מ, ובמשקל של כ – 100 גרם. התינוק יכול לאגרף את כפות ידיו ולהצמידן זו לזו. העיניים מתחילות לנוע מצד לצד, והבעות פנים ראשונות בלתי נשלטות נוצרות בפניו. בשלב זה ניתן לקבוע בוודאות את מין התינוק בבדיקת       ​אולטרסאונד, לכן הודיעי לרופאך אם ברצונך לדעת את מין התינוק.

מה קורה בגופך במהלך שבוע 16?

הרחם שלך מכיל עתה כמות מספיקה של מי שפיר כדי לבצע דיקור מי שפיר, המכונה גם בדיקת מי שפיר. בהליך זה מוציאים כמות קטנה של מי שפיר מהרחם ובודקים אותה כדי לראות אם קיימות הפרעות גנטיות אצל תינוקך. אם ברצונך לעבור בדיקה זו ואת מוטרדת מהסיכונים הכרוכים בדיקור מי שפיר, שוחחי עם רופאך האם מומלץ לך לעבור בדיקה זו.

השתוקקות למאכלים במהלך שבוע 16 להריון

בשלב זה נשים רבות חשות השתוקקות למאכלים בלתי שגרתיים. חשקים נפוצים בהריון יכולים להיות השתוקקות למזון בריאות או למזון שומני או עתיר סוכר. בדרך כלל אפשר להיכנע לחשקים, בהתאם לסוג המזון שאליו את משתוקקת, כל עוד את אוכלת ממנו במתינות. קראי עוד כיצד להתמודד עם חשקים בהריון.

תינוקך מתפתח במהירות במהלך ההריון שבוע אחר שבוע. עקבי אחר יומן ההריון שלנו כדי לברר אלו שינויים מתרחשים במהלך שבוע 17 להריון.


 

References: Williams Obstetrics 24th edition.

Embryogenesis and Fetal Morphological Development (Chapter 7, 127-144). In: Cunningham FG, Lenovo KJ, Bloom SL, Spong CY, Dashe JS, Hoffman BL, Casey BM, Sheffield JS (eds.). Williams Obstetrics. 24th edition. 2014, McGraw Hill Education. 
​​​​

שימוש באתר מהווה אישור לשמישוש בעוגיות. לפרטים נוספים, נא לפנות לתקנון הפרטיות שלנו​​ הסכמה