שבוע 17 להתפתחות העובר בהיריון

שבוע 17

שבוע 17 להיריון - התינוק ממשיך לגדול

שבוע 17 - התינוק גדל

בשבוע 17 להריון ובגודל 13 ס"מ התינוק שוקל כ- 150 גרם והוא מפתח רקמת שומן שתאפשר לו מאוחר יותר לעלות עוד במשקל. למרות שראשו של העובר עדיין גדול ביחס ליתר גופו, במהלך שבוע 17 גופו גדל בהתמדה כדי להגיע לאיזון. שיערו מתארך, וגם הגבות והריסים שלו. לבו פועם בקצב מהיר יותר משלך, כ- 140 עד 160 פעימות בדקה, והוא מתרגל תנועות נשימה עם מערכת הנשימה שלו.

שבוע 17 להריון: מתי רואים שאת בהריון?

בשבוע 17 להריון הרחם כבר גדל דיו ומגיע לאגן הירכיים, לכן בשלב זה של ההריון יש נשים שיש להן בטן קטנה. אם יש לך שומות, ייתכן שתבחיני כי הן התכהו, וכך גם העטרות סביב הפטמות.

צריכת ויטמין D

ויטמין D הוא אחד הוויטמינים החשובים לנשים בהריון. נסי לקבל כמות מספיקה של ויטמין D על ידי חשיפה לאור השמש, או קראי עוד כיצד לשלב ויטמין D וויטמינים אחרים בתפריט הדיאטה בהריון.

 
 
 

תינוקך מתפתח במהירות במהלך ההריון שבוע אחר שבוע. עקבי אחר יומן ההריון שלנו כדי לברר אלו שינויים מתרחשים  במהלך שבוע 18 להריון. References: Williams Obstetrics 24th edition.

 

 

 
Embryogenesis and Fetal Morphological Development (Chapter 7, 127-144). In: Cunningham FG, Lenovo KJ, Bloom SL, Spong CY, Dashe JS, Hoffman BL, Casey BM, Sheffield JS (eds.). Williams Obstetrics. 24th edition. 2014, McGraw Hill Education. 
 
 
 
​​​​

שימוש באתר מהווה אישור לשמישוש בעוגיות. לפרטים נוספים, נא לפנות לתקנון הפרטיות שלנו​​ הסכמה