שבוע 24 להתפתחות העובר בהיריון

שבוע 24

שבוע 24 להיריון - יש לנו ריסים וגבות

תווי פניו של תינוקך כבר התהוו ולא ישתנו יותר לפני הלידה. ישנם תינוקות שכבר גידלו שיער על ראשם, ואחרים עדיין לא, אך בכל מקרה הריסים והגבות כבר התפתחו. בשלב זה בהתפתחות העובר, מערכת הנשימה של תינוקך מתפתחת גם היא ללא הרף, ונוצרים בה כלי דם ונאדיות כדי להכין את הריאות לנשימת אוויר לאחר הלידה.
באורך 21 ס"מ, ובמשקל של כ - 600 גרם, המרחב המצומצם ברחם מתחיל להגביל את תנועות תינוקך.

מראה סמוק

לבך עובד קשה יותר במהלך הריון. זרימת הדם מוגברת וייתכן שתחושי שפנייך הופכים סמוקים ביתר קלות. בטן ההריון שלך כבר נראית היטב: הרחם שלך התרחב עד הטבור. תוכלי להצטלם לתמונות הריון יפות כבר כעת או להמתין עד שהבטן תגדל עוד יותר.

ויטמינים ותוספים לנשים בהריון

ישנם ויטמינים ומרכיבים תזונתיים רבים שתוכלי לכלול בתזונתך בזמן ההריון כדי להבטיח את בריאות תינוקך בעתיד. יוד, לדוגמה, יכול לשפר את תפקודו הקוגניטיבי, וסידן מחזק את עצמותיו. קראי הכל על ויטמינים מומלצים בהריון ותוספים בהריון כדי לוודא כי תינוקך מקבל את הכמות הנחוצה לו.

ע. עקבי אחר יומן ההריון שלנו כדי לברר אלו שינויים מתרחשים במהלך שבוע 25 להריון.

 


th edi

tion.

Embryogenesis and Fetal Morphological Development (Chapter 7, 127-144). In: Cunningham FG, Lenovo KJ, Bloom SL, Spong CY, Dashe JS, Hoffman BL, Casey BM, Sheffield JS (eds.). Williams Obstetrics. 24th edition. 2014, McGraw Hill Education. ​
​​​​

שימוש באתר מהווה אישור לשמישוש בעוגיות. לפרטים נוספים, נא לפנות לתקנון הפרטיות שלנו​​ הסכמה