תינוק יושב בכיסא ואוכל דייסה בעצמו עם כפית

כך תכינו לפעוט מזון שאכלנים בררנים אוהבים

 
מדוע הפעוט נעשה בררן פתאום
החל מגיל 12 חודשים ילדים מפתחים סלידה מובנית למזונות חדשים.
יש הסבורים כי מדובר במנגנון הישרדות קדום, שארית מתקופת האבן, שהתפתח כדי למנוע מפעוטות וילדים לאכול צמחים לא מוכרים שנראו טעימים, אבל יכולים להיות רעילים.
 
במה כדאי לכם להאכיל פעוט בררן
הפעוט שלכם צריך לאכול מזון עם הרבה קלוריות ורכיבים תזונתיים נוספים. למשל, חשוב שיקבל שומן, בכמות של כ-30% מסך הקלוריות היומית. דיאטנים סבורים כי תפריט דל שומן עלול לעכב גדילה. המוצרים היחידים שכדאי להגביל באכילתם הם מלח וסוכר – ילד בן שנה עד שלוש שנים לא צריך לצרוך יותר מ- 2 גר' של מלח ליום, ומוטב להימנע מלתת לו ממתקים, עוגות, משקאות מתוקים וכדומה.
 
הנה מספר כללים שכדאי לסגל ושיסייעו לכם להאכיל פעוט שמפתח אכילה בררנית:
·         הגישו באופן שגרתי את המזונות שאתם רוצים שיאכל, גם אם הוא לא אוהב אותם בהתחלה.
·         השתדלו לאכול איתו את מרבית הארוחות העיקריות.
·         נסו להיות הכי יצירתיים שאתם יכולים ולהגיש את המזון בצורה מושכת ובאופן שיוכל ליהנות ממנו, למשל, אצבעות טוסט או קוביות גבינה צהובה או צפתית, והניחו לו לשחק עם מזונות חדשים וללמוד להכיר כל אחד מהם.
·         אם ילדכם מסרב לאכול מזון מסוים, הסירו אותו, אך אל תציעו לו מזון חלופי. רוב הילדים מנסים בסופו של דבר לטעום מהאכול שדחו, מתרגלים אליו ואחרי פעם נוספת – אפילו מתאהבים בו. כך שיש תקווה.
 
אם למרות מיטב המאמצים הפעוט שלכם ממשיך להתעקש ואוכל רק מזונות מסוימים, נניח פיתה או מעדני גבינה מתוקים, השתדלו לא להילחץ. כמו שאימא אחת אמרה: "לילדים יש מנגנון הישרדות נהדר, הם לא יתנו לעצמם לגווע ברעב".
 
​​​​​​
שימוש באתר מהווה אישור לשמישוש בעוגיות. לפרטים נוספים, נא לפנות לתקנון הפרטיות שלנו​​ הסכמה