תינוק בזמן אכילת עוגיה

כל מה שהפעוט שלכם צריך מבחינה תזונתית

הצרכים התזונתיים  של הפעוט שלכם משתנים
התינוק שלכם הפך לפעוט, הוא מתפתח במהירות גופנית ושכלית, שריריו מתחזקים, והמוח שלו מתמודד עם פעילויות מורכבות יותר, כגון הליכה ודיבור. כדי להבטיח גדילה והתפתחות בריאים ביותר, יהיה עליכם לספק לו תזונה מאוזנת המתאימה לצרכיו המשתנים. כשאתם מתכננים ארוחה משפחתית, טוב תעשו אם תיקחו בחשבון את הצרכים התזונתיים של הפעוט שלכם, שכל כך שונים משלכם.
 
ללא תוספת סוכר ומלח
מומלץ שהפעוט שלכם יצרוך פחות מ-2 גר' מלח ליום. זוהי הסיבה שבגללה מזונות רבים המיועדים למבוגרים אינם מתאימים לפעוטות. מומלץ שלא תוסיפו מלח למזון שאתם מכינים עבור הפעוט שלכם.
הסוכר הטבעי שנמצא בפירות, בירקות ובחלב ומוצריו הוא טוב, אולם עדיף להימנע ממזונות המכילים תוספת סוכר.
 
הוויטמינים והמינרלים שהפעוט צריך
לפעוט שלכם יש צורך גדול יותר משלכם למגוון של רכיבים תזונתיים חיוניים. למשל, הוא זקוקים לכמעט פי 4 מכמות הברזל, פי 3 יותר אבץ, וכמעט פי 6 מכמות הסידן (לכל ק"ג של משקל גופו), בהשוואה למבוגר.
 
ארוחות קטנות, לעתים קרובות
מערכת העיכול של הפעוט שלכם קטנה מאד, לכן הוא צריך לאכול ארוחות קטנות, ולעיתים קרובות. הוא גדל מהר והופך לפעיל יותר, כך שהוא זקוק ליותר קלוריות (אנרגיה) ורכיבים תזונתיים בכל כף מזון. שלוש ארוחות קטנות ומאוזנות ביחד עם נשנושים מזינים (כגון פירות ומעדני חלב לא ממתוקים לדוגמא יוגורט או גבינה לבנה) בין הארוחות, יספקו לו את מה שהוא צריך.  
 
יותר שומן
הפעוט שלכם זקוק לתזונה עשירה יחסית בשומן, שומן חיוני לבניית רקמות ולהתפתחות המוח.
מקורות בריאים לשומן אפשר לקבל מאבוקדו, טחינה, שמן זית וקנולה, ממרח שקדייה.
  
מדוע חשוב שהפעוט יקבל פרה-ביוטיקה
פרה-ביוטיקה מזינה את החיידקים הידידותיים הנמצאים באופן טבעי במעיים של הפעוט שלכם. פרה-ביוטיקה נמצאת בחלב אם, למעשה זהו הרכיב השלישי בכמותו בחלב אם, וזוהי אחת הסיבות שבגללה ההנקה נחשבת למזון הטוב ביותר עבור התינוק. פרה-ביוטיקה נמצאת גם במאכלים ובמשקאות מסוימים, כמו בננה, בצל, עגבניות, ובסוגי תמ"ל מסוימים המיועדים לפעוטות. שילוב מזונות אלה בתזונה של הפעוט שלכם תעודד כמויות נאותות של חיידקים ידידותיים.
 
חלב עדיין ממלא תפקיד חשוב בתזונה של הפעוט שלכם: אפשר לתת לו עד 500 מ"ל חלב פרה, או שילוב של חלב, גבינה ויוגורט, כדי להבטיח שהפעוט יקבל את המנה המומלצת היומית שלו. וכמובן, שניתן לספק לו את צרכיו באמצעות תמ"ל (תרכובת מזון לתינוקות), כגון: נוטרילון שלב 3.
תמ"ל זה מתוכנן במיוחד לפעוטות שכן הוא מכיל פרה-ביוטיקה מסוג scGOS/lcFOS, שנמצאת באופן טבעי במגוון פירות, דגנים וירקות. כמו כן הוא מכיל יותר ברזל מאשר חלב פרה, החיוני להתפתחות מוחו של הפעוט. נוטרילון 3 מכיל גם יותר ויטמין C מאשר בחלב פרה, ורכיבים תזונתיים נוספים הנחוצים ומותאמים לגדילת הפעוט.
​​​​​​
שימוש באתר מהווה אישור לשמישוש בעוגיות. לפרטים נוספים, נא לפנות לתקנון הפרטיות שלנו​​ הסכמה