כף יד של אישה אוחזת כף יד של תינוק

האם יש לתינוק שלכם אי סבילות ללקטוז?

כיצד תזהו תסמינים של אי סבילות ללקטוז
קודם כל, צריך להרגע: אי-סבילות ללקטוז גורמת בדרך כלל לתגובות פחות חמורות מאשר תסמיני אלרגיה לחלב. אי-סבילות ללקטוז כוללים תסמינים כגון: שלשול, הקאה, ועוויתות בקיבה, בדרך כלל ללא תגובה על העור (סרפדת) או קשיי נשימה – אלה סימנים מובהקים לאלרגיה. הבדל נוסף הוא שלא ניתן להבחין באי-סבילות ללקטוז בבדיקת דם או בתבחיני עור.
 
סוגים של אי-סבילות ללקטוז
קיימים שני סוגים עיקריים של אי-סבילות ללקטוז: אי סבילות ראשונית ללקטוז, שנגרמת מחוסר באנזים לקטאז. במצב זה, לעיתים קרובות לא ניתן להבחין בסימנים כלשהם במהלך השנה הראשונה לחיים. זאת משום שחלק מהתינוקות הסובלים מאי-סבילות ראשונית ללקטוז יכולים לעכל כמות מסוימת של לקטוז. לעומת זאת, אי סבילות משנית ללקטוז נגרמת בעיקר עקב נזק למעיים, בגלל מחלה. מצב זה הוא בדרך כלל זמני וחולף כאשר המעיים מחלימים. במקרים חמורים ביותר, צריך למנוע לחלוטין מהתינוק לאכול מזון חלבי המכיל לקטוז למשך כמה שבועות. עשו זאת רק לאחר שקיבלתם לכך המלצה מרופא.  
 
ואולם לפני שאתם מפתחים דאגה בנוגע לאלרגיה או לאי-סבילות, כדאי לזכור שתינוקות וילדים קטנים נדבקים לעיתים קרובות בחיידקים ובנגיפים בקיבה, במיוחד לאחר שהם באים במגע עם ילדים אחרים. זיהומים אלה יכולים להיות מלווים בתופעות בלתי נעימות דומות. אך אם התסמינים של התינוק אינם חולפים, או אם אתם חוששים שהתינוק שלכם סובל מאלרגיה או מאי-סבילות לחלב, מומלץ להתייעצות עם רופא הילדים.

נוטרילון ללא לקטוז היא תרכובת מזון המיועדת לתינוקות עם אי סבילות ללקטוז. לפרטים לחצו כאן​.
​​​​​​​​​

אלרגיה ואי-סבילות

שימוש באתר מהווה אישור לשמישוש בעוגיות. לפרטים נוספים, נא לפנות לתקנון הפרטיות שלנו​​ הסכמה