יד מוזגת לבקבוק עם כפית

היתרונות שיש בהנקה עבור התינוק שלכם

ישנם יתרונות רבים להנקה גם עבור האם וגם עבור התינוק שאותם קשה להשיג בהאכלה מבקבוק. התועלת התזונתית של הנקה עולה על כל מזון אחר שתוכלו לתת לתינוק שלכם. הנקה מספקת תזונה מלאה, מאוזנת ומדויקת, החל מהיום הראשון. בחלב אם יש  שפע של ברזל, סידן ורכיבי תזונה נוספים חיוניים, שנספגים בקלות במעיים של התינוק. חלב אם מכיל גם רמות גבוהות של שומנים בריאים, שומני LCP (שרשרות ארוכות של שומנים רב–בלתי-רוויים) שחשובים להתפתחות המוח, העיניים ומערכת העצבים של התינוק שלכם.  

 

כמו כן, חלב האם תומך במערכת החיסונית של התינוק באמצעות שילוב של גורמים: נוגדנים ואוליגוסכרידים פרה-ביוטיים, המסייעים להגן על התינוק שלכם מפני מחלות. במחקרים נמצא כי חלב אם יכול גם למנוע התפתחות של אסתמה בילדות. אוליגוסכרידים פרה-ביוטיים הם סוג של סיבים תזונתיים הנמצאים באופן טבעי בחלב האם, ומעודדים גדילה של חיידקים "טובים" במעיים. בכך הם גם תורמים לעיכול בריא ומקלים על היציאות.  

 

החזקת התינוק בזמן ההנקה היא דרך הטבע לעודד מגע של עור בעור ויצירת קשר עין עם התינוק, בדיבור ונענוע. הקרבה הזו משרה על התינוק נועם וחום ומעוררת את חושי המגע, הראייה, הריח, השמיעה והטעם של התינוק.

 

יתרונות שיש בהנקה עבורך, האם המניקה

הנקה מעודדת שחרור של הורמון שנקרא אוקסיטוצין, שהוא בעל השפעה חיובית על הרגשות של האם המניקה. הורמון זה גורם להרגשה רגועה והופך את ההנקה לחוויה. הנקה היא גם דרך טבעית ובריאה להפחית חלק מהשומן שאגרת במהלך ההיריון. מחקרים הראו שלאימהות מניקות יש סיכוי גבוה יותר לחזור למשקלן לפני ההיריון והן מצליחות לשמור עליו בצורה טובה יותר.

 

בנוסף להפחתת רמת הלחצים, ההנקה נחשבת כמשפרת את חילוף החומרים של האם ומפחיתה את הסיכון שלה לאוסטיאופורוזיס, לסרטן השד ולסרטן השחלות. כמו כן, ההנקה מעכבת את חזרת המחזור החודשי ומשמעות הדבר שמאגרי הברזל שלך יישארו יציבים. כשאת מניקה, יש פחות סיכוי שתיכנסי להיריון נוסף, אך קחי בחשבון שזוהי אינה נחשבת כשיטה יעילה למניעת היריון.

להמלצות ותמיכה פנו לצוות התזונאיות המקצועיות שלנו

צוות התזונאיות של נוטרילון זמין עבורכם לכל שאלה במגוון פלטפורמות

x