אישה בהריון יושבת ליד החלון וכותבת ביומן

כיצד תבחרו ללדת?

אתם יכולים לבחור מלווה או מלווים ללידה

טבעי לגמרי לחשוש מהלידה, לכן מומלץ שתחליטו מראש מי תרצו שיתלוו ללידה: חברה, אמא, דולה. לא משנה מי זה יהיה כל עוד מדובר באדם שיגרום לכם להרגיש רגועים ונתמכים. כמו כן, כדאי שתבררו מראש כמה מלווים אפשר להכניס לחדר הלידה. ייתכנו הבדלים בין בתי החולים, מבחינת התנאים והשיקולים.

אתם יכולים להחליט מה יהיה אופי הלידה

לידה טבעית? לידת בית? לידה בבית החולים? עם אפידורל או בלי? יגיע הרגע בו תצטרכו לקבל החלטה, ואולי תרצו גם לכתוב תכנית לידה. ואולם קחו בחשבון, שכמה שתבררו, תשקלו, תחליטו ותעלו על הכתב, עליכם להיות מוכנים לכך שדברים יכולים להשתנות ברגע האחרון, בהתאם לנסיבות, ולהיות פתוחים לשינויים אם יהיה צורך!

מומלץ שתרשמו לסיור בבית החולים או  צרו קשר עם מיילדת בית, כדי שתוכלו להכיר ולהתכונן לרגע הגדול.

היכן נמצא התינוק שלכם?

בהריונות שגרתיים, ייתכן שרופא הנשים שלך יבקש לראות אותך בתכיפות גדולה יותר ככל שמועד הלידה מתקרב, כיוון שחיוני לדעת את מיקומו של התינוק. אם, למשל, התינוק נמצא במצג עכוז לאחר השבוע ה-35, האפשרויות שלך יכללו ניתוח קיסרי או ניסיון לסובב את התינוק על ידי רופא שמיומן לבצע את הפעולה.  

כיצד גופך מכין עצמו ללידה?

בשלב האחרון של ההיריון התינוק נע כלפי מטה, לעבר האגן שלך, כהכנה ללידה. לכן הרחם שלך לוחץ יותר על שלפוחית השתן שלך וייתכן שתצטרכי לרוץ לשירותים לעיתים תכופות מאד.

השבועות האחרונים של ההיריון עלולים להיות מייגעים במיוחד. אתם כבר חסרי סבלנות ורוצים לפגוש בתינוק, את מרגישה כבדה ומתקשה לנשום ולישון. ואולם כדאי לזכור  שתאריך הלידה הצפוי הוא בגדר הערכה – הלידה עשויה להתרחש עד 14 ימים מוקדם יותר או מאוחר יותר מתאריך זה. למעשה, רק כ-5% מהתינוקות באמת נולדים בתאריך שנצפה להם.

 אם הלידה מתעכבת והצירים לא מתחילים, ייתכן שהרופא יציע זריקת זירוז. ישנן נשים שמקבלות את הזירוז בשמחה, ואילו אחרות מנסות להימנע ממנו. ודאי שרצונך ידוע לבן זוגך, לצוות חדר הלידה ולכל מי שמלווה אותך.  וכמובן, כדאי שתרשמו זאת בתכנית הלידה.

להמלצות ותמיכה פנו לצוות התזונאיות המקצועיות שלנו

צוות התזונאיות של נוטרילון זמין עבורכם לכל שאלה במגוון פלטפורמות

x