אישה עם בחילה שמה יד על הפה

כך תתמודדי עם בחילות הבוקר בהריון

מהן בחילות בוקר ומה גורם להן?

בחילות בוקר, או בחילות הריון, באות לידי ביטוי אצל כ-75% מהנשים ההרות. תסמיני בחילות הבוקר יכולים להשתנות בעוצמתם, אך ברוב המקרים הם כוללים תחושת בחילה והקאות.

 

אף אחד לא יודע מה גורם לבחילות הבוקר, והן גם לא תמיד מתרחשות רק בבוקר. המומחים מצביעים על מגוון גורמים: מרמות גבוהות של אסטרוגן שגורם לשינויים בגוף, ועד לתחושת לחץ. יש הסבורים כי מה שגורם לבחילות הוא התחדדות חוש הריח, שנשים רבות חוות; שלעיתים קרובות תכונה שמתפתחת כתוצאה מאינסטינקטים ביולוגיים שמטרתם להגן על התינוק שטרם נולד ממזונות שעלולים לסכן אותו.

 

האם בחילות הבוקר משפיעות על התינוק?

את יכולה לנשום לרווחה: למרות שבחילות הבוקר יכולות להציק ולאמלל אותך, אם את מצליחה למרות זאת לאכול ולשתות בכמות סבירה, אין סיבה שהן ישפיעו על התינוק. ואולם אם את ממש מתקשה לשמור על המזון או הנוזלים שאת אוכלת ושותה, כדאי שתדברי על כך עם הרופא ותבחני איתו מה ניתן לעשות כדי שהתינוק לא יינזק. וכמובן, כדי להפחית את הסבל שלך.

 

כמה זמן יימשכו בחילות הבוקר?

אצל רוב הנשים בחילות הבוקר מתחילות בסביבות השבועות 4–6 וחולפות עד לסוף השליש הראשון של ההריון. רק אצל מעטות הבחילות ממשיכות לכל אורך ההריון.

 

כיצד תוכלי להתגבר על בחילות הבוקר

ישנם כמה דברים שעשויים הקל על ההרגשה שלך. נסי:

  • לאכול מעט ולעיתים תכופות במהלך היום, כדי לא להשאיר את הקיבה שלך ריקה.
  • לאכול  קרקר או עוגייה כשאת מתעוררת מהשינה, ולחכות כ-20–30 דקות לפני שאת יוצאת מהמטה.
  • לאכול מזון בעל תכולה גבוהה של חלבונים או פחמימות – למשל, ביצה קשה מבושלת היטב וטוסט היא ארוחה בוקר מומלצת להקלה על בחילות הבוקר.
  • להימנע ככל האפשר ממזונות ומריחות המעוררים בחילה.
  • לוותר על מזון שמן ומתובל, חמוץ או מטוגן – מזונות כאלה עלולים לגרות את מערכת העיכול.
  • ג'ינג'ר הוא תרופה אלטרנטיבית ידועה להקלה על בחילות. נסי להוסיף ג'ינג'ר לתה או למזון.
  • לשתות הרבה: מים, מיץ, חלב, תה צמחים או תה פירות.

מאחר שלחץ הוא אחד הגורמים המשוערים לבחילות בוקר, מומלץ שתמצאי זמן למנוחה ולרגיעה. ובמיוחד כשיש לך בחילה, נסי לנוח. השתדלי לא לשבת או לעמוד לאורך זמן. צאי להליכה קצרה כדי לשאוף אוויר צח, בכל יום. קחי יום חופש ואל תלכי לעבודה בימים בהם את מרגישה שאינך מסוגלת לכך.

 

להמלצות ותמיכה פנו לצוות התזונאיות המקצועיות שלנו

צוות התזונאיות של נוטרילון זמין עבורכם לכל שאלה במגוון פלטפורמות

x