תינוק מקבל טיפול רפואי

כל הבדיקות והחיסונים שהתינוק שלכם צריך

 

התינוק שלכם בריא, ועדיין צריך השגחה רפואית

בשנת חייו הראשונה התינוק שלכם יעבור לא מעט בדיקות כדי לוודא שהוא מתפתח באופן תקין ובריא. הבדיקות מתחילות כמעט מיד: בחדר הלידה הצוות הרפואי יבצע לתינוק שלכם "מבחן" שנקרא אפגר. המבחן נערך בשני שלבים: הראשון מתבצע דקה אחת אחרי הלידה, והשני – לאחר חמש דקות. הבדיקה כוללת מדידה של  קצב הלב, ניסיון המאמץ הנשמתי, טונוס השרירים, תגובה לגירוי וצבע. יש שלוש דרגות של הערכה: 0, 1, 2. ככל שהציון גבוה יותר, מצבו של התינוק טוב יותר. הציון המרבי הוא 10. רוב התינוקות מקבלים ציון 7 או יותר, שנחשב לבריאות טובה.

בנוסף, מיד לאחר הלידה התינוק שלכם יקבל חיסון נגד צהבת B, זריקת ויטמין K וטיפות לעיניים. הוא יעבור בדיקה גופנית על ידי רופא ילדים, בדיקת PKU לשלילה של מחלות מטבוליות, בדיקה של תפקודי בלוטת המגן ובדיקת שמיעה בשם BERRA .

 

כל הבדיקות הרפואיות והחיסונים בשנת החיים הראשונה, לפי גיל

עד גיל שבועיים: מומלץ שתגיעו לביקור ראשון בטיפת חלב . בביקור זה תיערך לתינוק בדיקה גופנית מלאה על ידי רופא, מעקב אחר צהבת, מדידות (משקל, אורך והיקף הראש), בדיקת החיוניות של התינוק, בדיקת מתח שרירים והערכת התזונה שלו, במיוחד אם הוא יונק. זו הזדמנות שלכם לשאול שאלות ולקבל הנחיות בנוגע להאכלה, רחצה והטיפול בתינוק.

 

בגיל 4 שבועות (חודש): זה הזמן להגיע בדיקת גדילה והתפתחות והנחיות למתן ויטמין D. כמו כן, תקבלו הפנייה לבדיקת אולטרה-סאונד של פרקי הירכיים. 
החיסונים שיינתנו: מנה שנייה של החיסון נגד צהבת B והסבר אודות חיסון נגיף רוטה ונגד חיידק פנאומוקוק.

 

בגיל 8 שבועות (חודשיים): יבוצעו מדידות לבדיקת גדילה ובדיקת התפתחות.
החיסונים שיינתנו: המנה הראשונה של חיסון המחומש. לפי בחירתכם, תוכלו להתחיל במתן חיסונים נגד רוטה ופנאומוקוק.

 
בגיל 4 חודשים: הגיע הזמן לבדיקת גדילה ובדיקת התפתחות מלאה נוספות. וכן ,תתבצע בדיקת רופא מקיפה: לב, ריאות ובדיקה נוירולוגית של רפלקסים, כדי לוודא שהתינוק אכן בריא. בבדיקה זו תקבלו הנחיות לגבי תוספת של ברזל למשך החודשיים הבאים.
החיסונים שיינתנו: המנה השנייה של החיסון המחומש, אם נתתם חיסון נגד רוטה ופנאומוקוק, זה הזמן למנה השנייה.

 

 גיל 6 חודשים: יבוצעו מדידות לבדיקת גדילה ותיבדק ההתפתחות. בשלב זה מומלץ להגיע לבדיקה אצל רופא הילדים ולקבל הנחיות לגבי מעבר למזון מוצק. וכן, תקבלו הנחיות להעלות את מינון הברזל.
החיסונים שיינתנו: המנה השלישית והאחרונה נגד צהבת B והמנה השלישית של החיסון המחומש. אם נתתם חיסון נגד רוטה, זה הזמן למנה השלישית והאחרונה.


בגיל 10-8 חודשים:  תיערך בדיקת רופא הכוללת בדיקה גופנית, בדיקת התפתחות מקיפה ובדיקת שמיעה.
החיסונים שיינתנו: מנה שלישית של חיסון נגד פנאומוקוק.


בגיל 12 חודשים (שנה): יערכו בדיקות מדידה, גדילה והתפתחות נוספות. בגיל זה נחוצה גם בדיקה נוספת של רופא ילדים לשלילת מצב של עין עצלה. כמו כן, התינוק שלכם יאלץ לעבור בדיקת דם במטרה לבדוק את רמת הברזל ולאתר חוסר בברזל ואנמיה. אם התוצאות תקינות, תוכלו להפסיק לתת לו תוספת של ברזל וויטמין D.
החיסונים שיינתנו: מנה ראשונה של חיסון MMRV ומנה רביעית של החיסון המחומש. אם נתתם חיסון נגד  פנאומוקוק, זה הזמן למנה האחרונה.

להמלצות ותמיכה פנו לצוות התזונאיות המקצועיות שלנו

צוות התזונאיות של נוטרילון זמין עבורכם לכל שאלה במגוון פלטפורמות

x