אישה כותבת ביומן ליד השולחן

שליש ראשון של ההריון

בשליש הראשון להריון בדרך כלל תתרגלי לרעיון שאת מצפה לתינוק ותקראי על כל השינויים שעובר גופך בהריון ולמה תוכלי לצפות בחודשי ההריון הקרובים.

 

בשליש הראשון בהריון, גופך גדל בקצב מרשים:

בשבוע 5 אורכו של תינוקך 1 מ"מ בלבד, אך בשבוע 12, לקראת סוף השליש הראשון, אורכו כבר 6 ס"מ!

בשבוע 7 הוא כבר מפתח זרועות ורגליים ואף כפות ידיים ורגליים,כאשר בשבוע 7 כבר התפתחו באופן משמעותי מערכות חיוניות בגופו, כגון המוח, הלב, הכליות והריאות (וימשיכו להתפתח, לגדול ולהבשיל בשבועות הבאים).

גם את מתחילה לחוש בשינויים בגופך. בין אם את מרגישה עייפות מוגברת או בחילות בוקר והקאות, כל אלה הן תופעות המגיעות עם תחילת ההריון. רוב התופעות הללו המאפיינות את תחילת ההריון אמורות לחלוף בשליש השני. דאגי להתאים את התזונה שלך למן ההתחלה, כדי להבטיח את בריאות תינוקך לאורך כל הדרך.

יומן ההריון לפי שבועות שלנו יעזור לך ללמוד אילו מרכיבים תזונתיים חשובים בהריון שבוע אחר שבוע, אלו אבני דרך התפתחותיות משלים תינוקך ובאילו שינויים תוכלי להבחין בגופך.

החל מהשבוע הראשון להריון תוכלי לעקוב אחר כל השלבים במסע או להשתמש במחשבון ההריון שלנו כדי לדעת באיזה חודש את נמצאת!

 


כיצד ההיריון שלכם מתקדם: הטרימסטר השני

 את נכנסת לשליש השני להריון בשבוע 13!

עכשיו כשהגעת לשליש השני, ההריון נעשה קל יותר. עבור רוב האמהות זוהי אבן דרך משמעותית, כיוון שיש ירידה משמעותית בסיכון להפלה. מכאן מגיעה האמונה שזה הזמן לבשר את החדשות לחברים ולמשפחה.

 

ככל שתינוקך גדל, גופך יעבור גם הוא שינויים. הורמוני ההריון ישפיעו עלייך פיזית ונפשית. ייתכן שהבחנת בשינויים במצב הרוח שלך, אולם אמהות לעתיד רבות מדווחות דווקא על עלייה ברמות האנרגיה - במיוחד כאשר בחילות והקאות הבוקר מתחילות לחלוף עם הכניסה לשליש השני להריון.

 

בשבוע 13 התינוק כבר פעיל מאודכבר פעיל מאוד, למרות שיעבור זמן עד שתרגישי בתנועותיו. תינוקך מתפתח בפרטי פרטים כעת. בשבוע 14 הוא מתחיל להצמיח ציפורניים זעירות בידיים וברגליים וליצור אניצי שער דקיקים. במהלך השליש השני להריון בשבוע 16 תדעי בוודאות את מין התינוק ואולי תרגישי בעיטה ראשונה בשבוע 21​.

 

בשליש זה תבקרי כמה פעמים אצל הרופא ותעברי מספר בדיקות, לדוגמה, בדיקת אולטרסאונד או בדיקת מי שפיר. הקפידי על תזונה בריאה הכוללת את הויטמינים הנחוצים בהריון ותבטיחי את בריאות תינוקך ובריאותך כהכנה לשליש השלישי להריון.

 

ביומן שבועות ההריון שלנו, תוכלי לקרוא אילו מרכיבים תזונתיים חשובים כדאי לכלול בתפריט ולעקוב אחר התפתחות תינוקך והשינויים החלים בגופך במהלך ההריון שבוע אחר שבוע.

 

כיצד ההיריון שלכם מתקדם: הטרימסטר השלישי


את מתחילה את השליש השלישי להריון בשבוע 26​!

 

עם הכניסה לשליש השלישי להריון, התפתחות תינוקך מהירה וכאבים ומיחושים הם תופעה שכיחה, כיוון שהמשקל שאת נושאת גדל. ייתכן שבקרוב תרגישי צורך "לקנן" ולהכין הכל לקראת בן המשפחה החדש. זו יכולה להיות תקופה מרגשת מאוד, אך גם מתסכלת מעט, אם כמו רוב האמהות כבר אינך יכולה לחכות בסבלנות עד שתפגשי את תינוקך. גם חששות מהלידה הם תופעה טבעית.

 

אבני הדרך האחרונות בהתפתחות תינוקך כוללות את הכנת הריאות לנשימה בשבוע  26 (שישלימו את התפתחותן והבשלתן לנשימה מחוץ לרחם בשבוע 34) עלייה משמעותית נוספת בגודל ובמשקל בשבוע 29 והתפתחות נוספת של מערכת העיכול של התינוק בשבוע 35.

 

בין תופעות ההריון שאת חווה בשלב זה כדאי למנות את צירי ברקסטון היקס העשויים להתרחש כבר בשבוע 28 או דליפת חלב אם בסביבות שבוע 35 כהכנה לקראת הנקה​.

 

כאשר מתקרב מועד הלידה, נצלי את הזמן הזה ללמוד על הלידה ולהכין רשימת פריטים לתיק לבית החולים כדי שיהיה מוכן בבוא העת.

 


תוכלי לעקוב מקרוב אחר שלבי התפתחות תינוקך ביומן ההריון שבוע אחר שבוע, לקרוא על השינויים החלים בגופך ולקרוא על כל מרכיבי התזונה החשובים בהריון ביומן ההריון שלנו, העוקב אחר ההריון שבוע אחר שבוע.

What's your due date?

Date (yyyy-mm-dd) should be within the upcoming 40 weeks
I don't know my due date

מהו תאריך היום הראשון של הווסת האחרונה שלך?

מהו תאריך היום הראשון של הווסת האחרונה שלך?

ודא שהתאריך שהזנת הוא ב-9 החודשים האחרונים.

אורך המחזור

reset

תאריך לידה משוער

תאריך היעד שלך

8 april 2018

את בשבוע

You are in week

Want to stay up-to-date week by week?

You are already subscribed for our pregnancy newsletter

להמלצות ותמיכה פנו לצוות התזונאיות המקצועיות שלנו

צוות התזונאיות של נוטרילון זמין עבורכם לכל שאלה במגוון פלטפורמות

x