תינוק מקנח את האף

האם התינוק שלכם עלול לפתח אלרגיה?

מהי מידת הסיכון לתגובה אלרגית אצל התינוק?
אלרגיה היא מצב נפוץ יחסית, ויש מספר מחלות אלרגיות שכיחות: אסתמה, אטופיק דרמטיטיס (אקזמה), קדחת השחת ואלרגיה למזון. גם אם לא ידוע על היסטוריה של אלרגיות במשפחותיכם, עדיין קיים סיכון של 1 מתוך 5 שהתינוק שלכם יפתח אלרגיה. אם אחד מכם, ההורים, סובל מאלרגיה אחת או יותר, טבעי שתחששו שגם התינוק שלכם יסבול. ועדין, אפשר להיות רגועים: גם אם אחד מכם סובל מאלרגיה, אין פירוש הדבר שגם התינוק יסבול.
 
מה תוכלו לעשות אם התינוק אובחן כאלרגי?
מעודד לדעת שאצל ילדים רבים האלרגיה חולפת עם הגיל, ובפרט אלרגיה לחלב פרה. אך יש ילדים המפתחים מחלות לכל החיים כמו אסתמה, אטופיק דרמטיטיס (אקזמה) וקדחת השחת. לגנטיקה אמנם יש חלק בסיבות הגורמות לאלרגיה, ואולם גם לסביבה יש השפעה. לכן מומלץ לקחת בחשבון את הגורמים הבאים:
 
מוצרי רחצה וטיפוח העור של התינוק – דטרגנטים חזקים עלולים לגרות את העור, כך שמוטב לבחור מוצרים המיועדים במיוחד לעור העדין של התינוק, כולל שמפו, קרמים, ומוצרי רחצה לתינוק.
  • ביגוד – העדיפו דטרגנטים היפו-אלרגניים לכביסה. כבסו בגדים חדשים לפני שאתם מלבישים בהם את התינוק בפעם הראשונה. השתדלו להלביש את התינוק בבגדים שעשויים מסיבים טבעיים, לא סינתטיים, כמו כותנה אורגנית.
  • סביבה נקייה – מומלץ להקפיד שהבית, ובפרט חדרו של התינוק, יהיו נקיים מאד וללא אבק. שמרו מכל משמר שהתינוק שלכם לא ייחשף לעשן סיגריות.
 
מהו תמ"ל היפו-אלרגני
אם יש חשש שהתינוק שלכם יסבול מאלרגיה, ואם אתם מאכילים אותו מבקבוק ולא בהנקה או בחלב אם שאוב, מומלץ שתשתמשו בתמ"ל היפו-אלרגני. תמ"ל כזה מכיל חלבון שעבר הידרוליזה, לכן הוא מקל על העיכול ומפחית את הופעתם וחומרתם של תסמינים הנגרמים מאלרגיה. יש גם תמ"ל מיוחד עבור תינוקות שסובלים מאלרגיה לחלב פרה.
​​​​​​

אלרגיה ואי-סבילות

שימוש באתר מהווה אישור לשמישוש בעוגיות. לפרטים נוספים, נא לפנות לתקנון הפרטיות שלנו​​ הסכמה