תינוק ישן על כרית

איך תוכלו לעזור לתינוק שלכם לישון

מדוע התינוק שלכם מתעורר בלילה
לכל תינוק יש תבנית שינה שונה, ואולם באופן  כללי כל התינוקות ישנים בממוצע כ-16 שעות ביממה, בין שעתיים ל-4 שעות בכל פעם. תינוק שזה עתה נולד מתעורר לאכול בערך בכל שעתיים. השכבת התינוק קרוב אליכם תסייע לכולם לישון טוב יותר. ואולם קחו בחשבון שתינוק עייף מדי עלול להתקשות להירדם, כך שחשוב לדעת מתי הוא זקוק תנומה. בין הסימנים ניתן לכלול בכי, שפשוף העיניים, משיכה של האוזניים שלו, התכרבלות, ועיגולים שחורים וחיוורים מתחת לעיני התינוק. סימנים אלה מצביעים על כך שהגיע זמן השינה הטבעי וכדאי שתשכיבו אותו ברגע זה.
 
תינוקות, כמו גם מבוגרים, מתעוררים במהלך הלילה בגלל מנגנון אבולוציוני עתיק. ההתעוררות היא למטרת בדיקת שטח והימנעות מסכנה, והיא מתרחשת בממוצע כל שעה וחצי. בעוד מבוגרים הסתגלו להמשיך לישון מבלי לחוש ביקיצה, תינוקות צריכים ללמוד כיצד עושים זאת.
 
כך תוכלו לסייע לתינוק שלכם להירדם:
חזקו הבדלים בין יום ולילה –דאגו שהבית יהיה מואר במשך היום. עם שקיעת השמש, הדליקו בבית תאורה עמומה, והנמיכו רעשי טלוויזיה, מוזיקה ודיבור. במשך הזמן התינוק ילמד להבחין בהבדלים והמנהגים הללו עשויים לעזור לו ללמוד שהלילה הוא זמן לישון.
 
צרו שגרת השכבה -  אמבטיה, חיבוק, סיפור לפני השינה או שיר ערש יעזרו לתינוק שלכם להבין שהגיע הזמן ללכת לישון.
 
עזרו לו ללמוד  להסתדר לבד – קשה מאד לשמוע תינוק בוכה מבלי לגשת ולחבק אותו. אבל יש הגורסים כי זו הדרך היחידה לעזור  לתינוק שלכם ללמוד איך להירדם בעצמו. אם אתם חשים שאתם בשלים ומסוגלים לנסות את השיטה, השכיבו את התינוק במיטה שלו כאשר הוא מנומנם, אך עדיין ער. הישארו בקרבת מקום ואם התינוק מתחיל לבכות, דברו אליו בצורה נעימה ורכה, אך השתדלו לא להוציא אותו ממיטתו. 
 
ייתכן שהתינוק ימשיך לבכות עוד זמן מה, במיוחד אם הוא רגיל שאתם מרימים על הידיים. אבל אל דאגה: מהר מאד הוא ילמד להרדים את עצמו, והוא יוכל להרדים את עצמו בקלות גם אם יתעורר באמצע הלילה. זכרו: הנהגת שגרת שינה לתינוק לוקחת זמן ודורשת סבלנות והתמדה, אל תכנסו ללחץ אם זה לוקח יותר זמן משציפיתם.  
​​​​​​​​

עצות לטיפול בתינוק שלכם

שימוש באתר מהווה אישור לשמישוש בעוגיות. לפרטים נוספים, נא לפנות לתקנון הפרטיות שלנו​​ הסכמה