כף יד של תינוק

תינוק בן חודש

מה התינוק שלכם יכול לעשות בגיל חודש

איזה פלא זה: רק לפני 9 חודשים גיליתם שאתם בהיריון, והנה, כבר יש לכם בבית תינוק חמוד בריא. החודש הראשון בחיי התינוק שלכם רצוף שינויים דרמטיים. המראה שלו משתנה, מתחיל להיות ערני יותר. הוא מתחיל להגיב לרחשים ולרעשים, כמו צלצול הטלפון למשל, שמצביעים על כך שהוא מתפתח שכלית וגופנית.

ייתכן שתבחינו כי הוא מאבד מעט תיאבון, אבל אין צורך לדאוג: בסביבות השבוע ה-6 הוא עתיד לבצע "קפיצת גדילה". כלומר, התיאבון שלו יגבר ופירוש הדבר שהוא זקוק לאנרגיה נוספת כדי להמשיך להתפתח. לכן, כדאי שתהיו מוכנים לכך שתדירותן של הארוחות תעלה. אל תתייאשו: מניקות רבות חוות משבר הנקה בנקודת הזמן הזו. יכול להיות שגם לכם תהיה תחושה שאם התינוק רעב לעתים קרובות כנראה שאין לך מספיק חלב להמשיך להניק. נשים רבות מתייאשות ומפסיקות את ההנקה. זו טעות נפוצה ומובנת, כי ההפך הוא הנכון: ככל שתמשיכי להניק תגבר תפוקת החלב שלך, בהתאם לצרכיו של התינוק שלכם. שווה לנסות.
 
כמו כן, תינוק בן חודש מתחיל לאט לאט להרים את ראשו כשהוא שוכב על הבטן. רפלקס האחיזה הטבעי עמו הוא נולד מתחזק, והידיים שלו אוחזות אוטומטית בכל דבר ששמים לו בכף היד.
 
התינוק שלכם בוכה והומה
למרות שבכי הוא עדיין צורת התקשורת העיקרית של התינוק שלכם, תוכלו להבחין שהוא משמיע גם קולות גרגור או המיה כשהוא מרגיש בטוח ומרוצה. זוהי דרכו של התינוק שלכם לגלות אילו צלילים הוא יכול להפיק, ואיך לעשות זאת.
 
​התפתחות התינוק -
התינוק שלכם כבר מחייך
תינוקות מתחילים לחייך בשבועות הראשונים לחייהם. אמנם לעתים אפשר לטעות ולחשוב שהבעה מקרית היא חיוך. כך תזהו: חיוך אמיתי, כמו אצל מבוגרים, הוא חיוך רחב, שמשנה את הבעת הפנים של התינוק. התינוק שלכם יחייך כשיהיה מוכן לכך, וכמובן שלכל תינוק קצב משלו. אם התינוק שלכם מתמהמה, אל תדאגו: זה לא אומר שהוא לא מאושר, אלא שהוא צריך עוד מעט זמן. אתם יכולים לעודד אותו לחייך על ידי דגדוג, חיבוק ומשחק. וכמובן לחייך אליו כמה שיותר. תינוקות לומדים באמצעות חיקוי כך שככל שתחייכו יותר, התינוק יחזיר לכם חיוכים.
 
כך מתפתחת הראייה של התינוק שלכם
כאשר ה- תינוק בן חודש, מתפתחת הראייה הן מבחינת איכות והן מבחינת הטווח. למרות שהראייה עדיין די מוגבלת, פנים אנושיות – ובמיוחד הפנים שלכם – וכן חפצים נעים אחרים ימשכו את תשומת לבו יותר מכל.​
 
מדוע כל כך חשוב שתגעו בתינוק שלכם
האמהות והסבתות אולי יגידו שאתם מפנקים אותו, אז מה? הוא תינוק, הוא צריך פינוק, ומגע הוא הדרך הטובה ביותר שיש לכם לתת לו אהבה, חום, ביטחון. מגע גופני ועיסוי הם דרך מצוינת לעודד את הקשר שלכם עם התינוק. התינוק שלכם אוהב מאד להיות קרוב אליכם. הוא ממש ישמח אם תניעו בעדינות את הרגליים והידיים, או תעסו לו את הבטן. עיסוי תינוקות הוא גם שיטה מצוינת להרגיע.
 
כשאתם מאכילים את התינוק, החזיקו אותו קרוב אליכם. מגע עור בעור או הרמה של התינוק למעלה ונדנוד עדין יגרמו לו להרגיש נאהב ויעזרו לחזק את הקשר הרגשי ביניכם. כמו כן, הורים רבים נהנים להחזיק את התינוק קרוב אליהם במנשא בטן, כשהם יוצאים לקניות, לטייל, או עושים דברים בבית.
 
​​​​​​​​

כיצד התינוק שלכם גדל ומתפתח

שימוש באתר מהווה אישור לשמישוש בעוגיות. לפרטים נוספים, נא לפנות לתקנון הפרטיות שלנו​​ הסכמה