תמונה של תינוק

התינוק שלכם בין גיל 10 ל-11 חודשים

התינוק שלכם עושה צעדים ראשונים
במהלך החודשים האחרונים התינוק שלכם חיזק את שרירי הרגליים שלו כהכנה להליכה, על ידי זחילה ובעיטה. והנה, הוא כמעט מוכן ללכת. הכינו את המצלמות! ייתכן שהתינוק יתחיל יאחז ברהיטים וימשוך את עצמו לעמידה. או אפילו יבצע את הצעדים הקטנים וההססניים הראשונים שלו תוך אחיזה בידכם, ברהיט או בקירות. כל תינוק מתפתח בדרכו שלו ובקצב משלו, לכן נסו לא להאיץ בו, כשהוא מתאמן. רק לתמוך ולעודד.
 
בגיל 10 חודשים התינוק שלכם פעיל, ומרבה לזוז ולהתנועע. ביחד עם הסקרנות המפותחת שלו, דרושה לו תוספת דלק. הדרך הטובה ביותר להבטיח שהוא מקבל את כל האנרגיה והרכיבים התזונתיים שהוא צריך, היא לתת לו מגוון מזונות. בגיל זה כדאי לעודד אותו לשתות מכוס, להתנסות ב"מזון אצבעות", או לתת לו לנסות לאכול בעצמו בכפית. כך תוכלו לעזור לו לפתח תיאום בין עין ליד. הניסיונות שלו עדיין יגרמו לבלגן מסביב, ולא מעט לכלוך על הרצפה. לא נורא, זהו שלב חיוני שיעבור במהרה. הבית לא יישאר מבולגן לנצח. זכרו לתת לו הרבה מחמאות כדי לעודד את מאמציו וכדי לתרום לבניית הביטחון העצמי שלו. ככל שתיאום העין–יד ישתפר התינוק שלכם ירכוש שליטה רבה יותר על ידיו ואצבעותיו ויהיה יותר ויותר מרותק לפעולות "סיבה ותוצאה". למשל, סיבוב גלגלים שגורם לצעצועים לנוע.
 
המילים הראשונות של התינוק שלכם
בקרוב מאד התינוק שלכם יתחיל לדבר. ממש לדבר, ולא רק להשמיע מלמולים והברות. בחירת המילה או המילים הראשונות עשויה להפתיע אתכם. אם התחיל לבטא מילה או מילים מסוימות יגיע הרגע בו הוא יתחיל לקשר בין המילה לחפץ או לאדם וישתמש בהן מתוך כוונה והבנה. מדהים לחזות בציוני דרך אלה של התינוק, ושלא יהיה לכם ספק: זה יקרה ברגע בו הכי פחות ציפיתם לכך. וזה יהיה מרגש עד דמעות.
​​​​​​

כיצד התינוק שלכם גדל ומתפתח

שימוש באתר מהווה אישור לשמישוש בעוגיות. לפרטים נוספים, נא לפנות לתקנון הפרטיות שלנו​​ הסכמה