כף יד של אישה אוחזת בכף יד של תינוק

תינוק בן חודשיים

מה התינוק שלכם יכול לעשות בגיל חודשיים
חודשיים חלפו מאז שהתינוק שלכם הגיע הביתה, ואתם תוהים איך בכלל חייתם לפני האושר הזה. עכשיו הוא כבר מזהה אתכם. כלומר, פנים שלכם וצליל קולכם כבר מוכרים לו. האישיות של התינוק שלכם מתחילה להתעצב ואתם יכולים ללמוד ולהכיר מהם הדברים שהוא אוהב או לא אוהב. ייתכן שתבחינו גם שהתינוק זקוק לפחות שעות שינה ולפיכך ער שעות רבות יותר.
 
קשה לקום להאכיל את התינוק באמצע הלילה ואין ספק שאתם מייחלים לישון לילה שלם, אבל חשוב להבין כי האכלות הלילה הן הכרחיות. ההמלצה היא שתניחו לתינוק להוביל ותאכילו אותו כרצונו. עד מהרה תוכלו להבחין בתבנית האכלה קבועה ולהתארגן בהתאם. שימו לב, כי זו התקופה בה התינוק עלול לפתח בעיות כגון גזים, כאבי בטן וחוסר נוחות (קוליק). אחד מכל ארבעה תינוקות עלול לסבול מכאבי בטן ועוויתות. אבל יש תקווה: הפרעות העיכול נעלמת, בדרך כלל, לקראת סוף החודש הרביעי.
 
הדרך הבטוחה והוודאית להרגיע את התינוק שלכם
תינוקות רבים מרגיעים את עצמם על ידי מציצת אצבע או אצבעות, או מוצץ. ואולם הדרך הבטוחה להרגיע תינוק היא שאבא או אמא ייקחו אותו בידיים. נכון, זה לא תמיד מתאים ונוח, אך קחו בחשבון שאם מישהו בלתי מוכר יחזיק אותם – הדבר עלול להביא לבכי ולדמעות.
 
התפתחות תינוקות - תינוק בן חודשיים

כשהתינוק שלכם מתרגש
בחודש השני לחייו מתחזקים שרירי הצוואר של התינוק ובהמשך מתחזקים שרירי הכתפיים, החזה והגב התחתון. כשה- תינוק בן חודשיים שריריו כבר פעילים יותר ומתחילים להתחזק, הוא מניע את זרועותיו כאשר הוא מתרגש. בשלב זה התינוק שלכם משמיע צלילים פשוטים, גרגורים וקולות המיה כתגובה לקול ולנוכחות שלכם, וניתן להניח שהקולות שלכם הם הצלילים האהובים עליו ביותר.​.
 
כשתינוקות מגלים את הידיים שלהם, רפלקס התפיסה האינסטינקטיבי שלהם נחלש כדי לאפשר להם להתנסות בנגיעה בחפצים שונים, תוך שימוש בטווח תנועה רחב יותר. קרוב לוודאי שהתינוק שלכם יהיה מרותק מכל דבר חדש, וכדאי שתעודדו אותו לאחוז חפצים בטוחים לתינוקות.
 
​​​​​​​​​

כיצד התינוק שלכם גדל ומתפתח

שימוש באתר מהווה אישור לשמישוש בעוגיות. לפרטים נוספים, נא לפנות לתקנון הפרטיות שלנו​​ הסכמה