כפות ידיים ורגליים של תינוק

האם התינוק שלכם סובל מקוליק?

האם התינוק שלכם סובל בשעות הערב מגזים?
לא בטוח שצרת רבים היא חצי נחמה, אבל דעו שקוליק (גזים אצל תינוקות) הוא תופעה שמתרחשת בקרב תינוקות רבים בשבועות הראשונים לחייהם. ולמרות שכיחות התופעה, עדיין לא ברור מהי הסיבה המדויקת. ההנחה היא שמעורבים בה גורמים אחדים. בין השאר, כנראה שקוליק קשור לאוויר שהתינוק שלכם בולע כשהוא יונק או אוכל מבקבוק. אפשרות אחרת היא שהתינוק מתקשה לעכל חלב משום שמערכת העיכול שלו עדיין אינה בשלה, מה שגורם לעוויתות כואבות בקיבה. הסבל שלו אמיתי, והחששות שלכם מוצדקים, אבל נסו להירגע ולהתעודד שכן התופעה חולפת בסביבות גיל שלושה- ארבעה חודשים, בדרך כלל. במידה ואתם מודאגים תמיד ניתן לפנות להתייעצות עם רופא הילדים.
 
מהם תסמיני גזים אצל תינוקות?
תסמיני גזים אצל תינוקות (קוליק) הם ברורים ומתרחשים לעיתים קרובות זמן קצר לאחר האכילה. התינוק נוטה לבכות במשך שעות, מרים רגליים לכיוון החזה, קופץ את אגרופיו ופניו מאדימות. בדרך כלל התופעות מתרחשות בשעות אחרי הצהרים המאוחרות, הערב והלילה.
 
למרות שמראה של תינוק בוכה עלול להיות מייסר, החדשות הטובות הן שקוליק בדרך כלל נעלם כשהתינוק מגיע לגיל ארבעה חודשים. כמו כן, לא אמורות להיגרם לו בעיות בריאות כתוצאה מכך. ואולם למרות שאין תרופת פלא לבעיה, אתם יכולים לנסות להקל על התינוק שלכם בעזרת ההמלצות הבאות. נסו:   
  • לגרום לתינוק לגהק בדרכים שונות לאחר ההאכלה.
  • לעסות את בטנו בעדינות בתנועות מעגליות עם כיוון השעון.
  • להניע את רגלי תינוק במעגלים או בתנועת רכיבה על אופנים.
  • לנענע את התינוק באיטיות, קדימה ואחורה.
  • לקחת את תינוק שלכם לטיול בעגלה או במנשא: הטלטלות והתנועה עשויות לעזור לו להירגע.
  • לרחוץ אותו במי אמבטיה חמימים.
 
תרכובת מזון לתינוקות (תמ"ל) מיוחד להקלה על קוליק - גזים אצל תינוקות
קשה ומעיק לראות את התינוק שלכם סובל, חסר מנוחה, בוכה. אם אתם חושבים שהתינוק שלכם סובל מקוליק, תוכלו להתייעץ עם הרופא ולהחליף את המזון בתמ"ל מיוחד המיועד להקל על תסמיני קוליק. זהו תמ"ל המכיל רכיבים פרה-ביוטיים שעשויים לעזור בריכוך הצואה ובזירוז פעולת המעיים שלו. ישנן גם פורמולות מסוימות המכילות חלבוני חלב שנשברו באופן חלקי (הידרוליזה חלקית) כדי להפוך אותם לעדינים יותר עבור מערכת העיכול של התינוק.

נוטרילון קומפורט מכיל חלבון מפורק חלקית אשר הינו קל יותר לעיכול ומסייע לצואה רכה יותר. לפרטים לחצו כאן​.
​​​​​​​​
שימוש באתר מהווה אישור לשמישוש בעוגיות. לפרטים נוספים, נא לפנות לתקנון הפרטיות שלנו​​ הסכמה