תמונת פרופיל של תינוק

עצירות אצל תינוקות

אלה הסימנים לעצירות אצל תינוקות
עצירות אצל תינוקות היא דבר שכיח וחולף. קיימים גורמים רבים שיכולים להשפיע על פעולת המעיים לכן חשוב להכיר את הסימנים ולדעת מתי התינוק סובל מעצירות, בניגוד למצבים בהם הוא "רק" מעווה את פניו כשהוא מתרוקן.
 
מה שקובע אם התינוק שלכם סובל מעצירות הוא גודל והרכב הצואה שלו, ולא תכיפות פעולת המעיים. לעתים יכולים לחלוף 3 ימים ללא התרוקנות, כך שאין סיבה שתדאגו. אם התינוק שלכם סובל מעצירות, הצואה שלו תהיה קטנה, יבשה וקשה, או אולי גדולה באופן יוצא דופן. במצב של עצירות הפרשת הצואה עלולה לגרום למאמץ או לכאב, ייתכנו עקבות של דם, והתינוק עלול להראות סימני מצוקה ולבכות. עצירות יכולה גם לגרום לאבדן תיאבון, לאי–נוחות ולגזים או צואה בעלי ריח חזק במיוחד.
 
למה התינוק שלכם סובל מעצירות וכיצד תוכלו לעזור לו
שינוי בהרכב התזונה, התייבשות או מחלה קלה כגון הצטננות יכולים לגרום לעצירות. אך במקרים רבים קשה לדעת בוודאות מהי הסיבה המדויקת. עצירות אצל תינוקות יונקים נדירה יותר, מכיוון שחלב האם מתעכל בקלות רבה יותר מאשר תמ"ל. אם אתם משוכנעים שיש לתינוק עצירות מומלץ שתנסו:
  • אם התינוק רגוע ונינוח אפשר להשתמש במעט שמן תינוקות כדי לעסות את בטנו בעדינות, בתנועות מעגליות עם כיוון השעון.
  • הניעו את רגלי התינוק בתנועת "רכיבה על אופניים" כדי לשחרר חסימות.  
  • אמבטיה חמה עשויה לעודד פעולת מעיים. אחרי האמבטיה, מרחו מעט קרם בפי הטבעת של התינוק כדי להרגיע את המקום ולמנוע כאבים.
  • אם אתם מאכילים את התינוק שלכם בתמ"ל ודאו שאתם ממלאים אחרי ההוראות שעל גבי האריזה. שימוש בכמות לא נכונה של אבקה עלול להפוך את המזון למרוכז מדי.
אם העצירות ממשיכה למרות הטיפול שהענקתם, התייעצו עם רופא הילדים או אחות טיפת חלב.
 
יש תמ"ל מיוחד שעשוי למנוע עצירות אצל תינוקות​
לידיעתכם, ניתן לרכוש תמ"ל המכיל תוספת של פרה-ביוטיקה, המסייעת לרכך את צואת התינוק. גם תמ"ל (קומפורט) שמכיל חלבוני חלב שעברו הידרוליזה חלקית, עשוי להיות עדין וקל יותר לעיכול, לעומת  תמ"ל רגיל.  
 
​​​​​​​​​
שימוש באתר מהווה אישור לשמישוש בעוגיות. לפרטים נוספים, נא לפנות לתקנון הפרטיות שלנו​​ הסכמה