תינוק עומד על משקל

כל מה שכדאי לדעת על משקל תינוקות

משמ​עות המשקל של התינוק שלכם

משקל תינוקות הוא מדד למדידת ההתפתחות שלהם​, לכן שקילה סדירה במהלך החודשים הראשונים היא חשובה. לאחר הלידה תינוקות שוקלים בדרך כלל בין 2 ק"ג–4 ק"ג. בין השאר, מה שמשפיע על משקל התינוק בלידה הוא הבריאות שלך במהלך ההיריון, כמו גם המבנה שלכם, ההורים.
 
כל התינוקות יורדים במשקל לאחר הלידה – רבים מהם יורדים עד 10% ממשקלם בימים הראשונים. לאחר שהם מתחילים לינוק משקלם חוזר ועולה. ואולם סבלנות, העלייה במשקל יכולה לארוך עד 10 ימים.
 

מהן עקומות הגדילה ומדוע הן חשובות

הערכת הגדילה היא אחד המדדים החשובים להערכת מצב הבריאות והתזונה של התינוק שלכם. עקומות הגדילה מתארות  התפלגות משקל תינוקות, הגובה, ומדד מסת הגוף באוכלוסיית ילדים ובני נוער לפי מין וגיל, באמצעות קווי אחוזונים. עקומות הגדילה בישראל נקבעות על ידי שרותי בריאות הציבור במשרד הבריאות ומתעדכנות מעת לעת. ניתן לעיין בהן באתר משרד הבריאות . אין סיבה שתדאגו אם התינוק מתחיל בקצה העליון או התחתון של עקומות הגדילה – אין זה אומר שהוא שמן או רזה מדי. כל זמן שרופא הילדים או אחיות טיפת חלב מוצאים שיש קצב קבוע של עלייה במשקל​ – סימן שהכל תקין.  
 

כמה התינוק שלכם אמור לעלות במשקל

לאחר הירידה הראשונית במשקל, התינוק שלכם עשוי לעלות כ-175 גר'– 225 גר' בשבוע, בשבועות הראשונים. כשיגיע לגיל 6 חודשים, קרוב לוודאי שהתינוק יכפיל את משקל הלידה שלו, ואז יתחיל להאט את קצב גדילתו. ישנן תקופות בהן המשקל עשוי לעלות או לרדת בשיעור גבוה מהרגיל, בגלל קפיצת גדילה פתאומית או לחילופין עקב מחלה. משקל תינוקות יכול להשתנות בתחילת החשיפה למוצקים ומזונות משלימים, בתקופה שבה קיים קושי לקבל מזון מוצק, וכן כאשר רמות הפעילות שלו עולות והוא הופך לנייד יותר. ואולם אין צורך שתדאגו כל זמן שהמשקל עולה בקצב קבוע, פחות או יותר.
 
 ​​​​​
שימוש באתר מהווה אישור לשמישוש בעוגיות. לפרטים נוספים, נא לפנות לתקנון הפרטיות שלנו​​ הסכמה