תינוק מחייך

כך תדעו שהתינוק שלכם מצמיח שיניים

מתי יבקעו השיניים הראשונות?
השיניים הראשונות בוקעות אצל רוב התינוקות בסביבות גיל 6 חודשים. למרות זאת, אין זה בלתי שגרתי לראות שן ראשונה מוקדם יותר, כבר בגיל 3 חודשים, ויש תינוקות שיכולים אפילו להיוולד עם שיניים – למרות שהדבר אינו שכיח. לתינוקות אחרים ייתכן שזה ייקח זמן ארוך יותר. אך אם התינוק שלכם כבר בן שנה ואף שן עדיין לא בקעה מוטב להתייעץ על כך עם רופא הילדים.
 
מדוע התינוק שלכם סובל מכאבים?
שיני התינוק בוקעות  מבעד לחניכיים, שהם רקמה רכה, וזה עלול לכאוב. וכן לגרום לעיתים קרובות לאי-שקט ורגזנות. בקיעת השיניים הטוחנות עשויה להיות תקופה קשה במיוחד, בגלל גודלן. בדרך כלל, הסימנים הראשונים לבקיעת שיניים מופיעים עוד לפני שרואים את השיניים מבצבצות. התסמינים הבאים נפוצים במהלך צמיחת השיניים:
·         צורך בתשומת לב רבה יותר ובכי מוגבר בלילה.
·         לחיים סמוקות וורודות.
·         חום גבוה במקצת (פחות מ- 39°C).
·         חניכיים אדומות ונפוחות.
·         הפרשת רוק מוגברת (התינוק מרייר).
·         צורך מוגבר ללעוס את כפות הידיים או חפצים אחרים.
·         רעב ורצון לארוחות נוספות או לחילופין הימנעות וסירוב לאכול ותיאבון מופחת ביחס לרגיל.
·         שינה משובשת ואי-שקט בלילה.
 
 כך תוכלו לעזור לתינוק שלכם להתמודד עם הכאבים
אין ספק שמדובר ברגעים לא קלים, ושהתינוק שלכם אומלל, אבל אל תשכחו שתוך כמה שעות עד ימים המצוקה תחלוף. וכמובן, אתם יכולים לנסות לעזור לו. למשל, אפשר לשפשף בעדינות את החניכיים שלו בג'ל מיוחד שקונים בבתי המרקחת. ישנם אביזרי לעיסה ממולאים בנוזל שאפשר לקרר במקרר או במקפיא ולתת לתינוק ללעוס. אם תינוק שלכם מרייר, הקפידו לתת לו תוספת של נוזלים. אם הכאבים חלשים, חיבוק מנחם או צעצוע מעניין יכולים אולי להספיק כדי להסיח את דעתו של התינוק. ייתכן שהרופא ימליץ גם על משכך כאבים לתינוקות כמו פרצטמול או איבופרופן.
​​​​​​
שימוש באתר מהווה אישור לשמישוש בעוגיות. לפרטים נוספים, נא לפנות לתקנון הפרטיות שלנו​​ הסכמה