שימו לב

הנקה היא הדבר הטוב ביותר לתינוק שלכם, לכן חשוב שתקראו הודעה זו

לחיצה על הכפתור 'המשך', תאפשר לכם לראות מידע על מוצרי החלב של נוטרילון פורמולת המשך ליילודים, וכן מוצרים אחרים. אם תבחרו להמשיך, פירוש הדבר שנתתם הסכמתכם לכך ש-Nutriclub יספק מידע זה על פי בקשתכם האישית.

הנקה היא הדבר הטוב ביותר עבור תינוקות ומוטב להתחיל בה מיד לאחר הלידה. ההחלטה שלא להניק היא החלטה שקשה לחזור ממנה. שילוב של הנקה והאכלה מבקבוק בשבועות הראשונים של חיי התינוק יכול להפחית את ייצור חלב האם. חשוב מאד שהאם מניקה תאכל תזונה נכונה ומאוזנת. העלות וההשלכות החברתיות של השימוש בתמ"ל צריכות להוות חלק מהשיקול כיצד להאכיל את התינוק. אם החלטתם לבחור בתמ"ל, חשוב ביותר להקפיד על כל הנחיות ההכנה. כמו כן, מומלץ שתתייעצו עם רופא ילדים, אחות טיפת חלב או יועצת הנקה מוסמכת לגבי הזנת התינוק שלכם.

לאיזה ציוד תזדקקו אם החלטתם להאכיל את התינוק שלכם מבקבוק

האכלה מבקבוק לתינוק - רשימת ציוד בסיסי

מהבקבוק ועד המברשת:

        שישה בקבוקי תינוק לפחות. רוב התינוקות אוכלים כשש פעמים ביום, כך שכדאי שיהיו לכם בקבוקים רבים.  
        לפחות שש פטמות.
        ציוד עיקור.
        מברשת לניקוי הבקבוקים.
        התמ"ל שבחרתם, אם אינכם מתכוונים להשתמש בחלב אם שאוב.
 

איך לבחור בקבוק לתינוק?

בחנויות תמצאו בקבוקי תינוקות בנפחים שונים. בקבוקים קטנים מתאימים לתינוקות שרק נולדו ואולם סביר להניח שבמהרה תלמדו מה אתם מעדיפים ומה מעדיף התינוק שלכם.
 
נהוג לחשוב שגזים וקוליק​ נגרמים בגלל שהתינוק בולע יותר מדי אוויר במהלך ההאכלה. ישנם בקבוקי תינוקות ופטמות המתוכננים במיוחד כדי להפחית את כמות האוויר שהתינוק בולע, כך ששווה אולי לנסות אותם אם נראה לכם שיש לתינוק קוליק.
 

עיקור בקבוקים ולמה הוא חשוב:

חשוב ביותר שתעקרו את ציוד ההאכלה של התינוק, כדי למנוע חדירה של זיהומים למערכת העיכול הצעירה והרגישה שלו. לפני שאתם מעקרים, ודאו שניקיתם  את הבקבוקים והפטמות באופן יסודי באמצעות מים פושרים וסבון. אם אתם שוטפים אותם בעצמכם, ולא במדיח הכלים, השתמשו במברשות בקבוקים.  
 
לאחר הניקוי, ישנן כמה דרכים לעיקור:
·         הרתחה – משרים את הציוד בסיר מים קרים עם מכסה מתאים, מביאים לרתיחה ומשאירים במשך 5 דקות.
·         מעקר אדים – מתקן אדים חשמלי המעקר את בקבוקי התינוק, יש להשתמש בהתאם להוראות יצרן.
·         מעקר כימי – משרים את הבקבוקים במים בהם הומסה טבלייה או תמיסה מעקרת על פי הוראות היצרן.
  

פטמות בקבוק לתינוק: מצאו את ההבדלים

גם פטמות לבקבוקים מגיעות בכל מיני צורות, גדלים וחומרים. הסוג המתאים לתינוק שלכם תלוי במידה רבה בסוג החלב ובהעדפה של התינוק. מוטב להתחיל עם פטמות בזרימה איטית, ולהגביר את קצב הזרימה ככל שהתינוק שלכם גדל ומתרגל למציצה.
 
אם חלילה יש לכם תחושה שהתינוק "נחנק" במהלך ההאכלה, או שמתיז ונוזל לו חלב מן הפה, כנראה שהזרימה מהירה מדי וכדאי לכם לנסות פטמת בקבוק בעלת זרימה איטית יותר. כמו כן, לפטמות יש בלאי מהיר, לכן השתדלו לבדוק אותן באופן שגרתי.
​​​​
שימוש באתר מהווה אישור לשמישוש בעוגיות. לפרטים נוספים, נא לפנות לתקנון הפרטיות שלנו​​ הסכמה