שימו לב

הנקה היא הדבר הטוב ביותר לתינוק שלכם, לכן חשוב שתקראו הודעה זו

לחיצה על הכפתור 'המשך', תאפשר לכם לראות מידע על מוצרי החלב של נוטרילון פורמולת המשך ליילודים, וכן מוצרים אחרים. אם תבחרו להמשיך, פירוש הדבר שנתתם הסכמתכם לכך ש-Nutriclub יספק מידע זה על פי בקשתכם האישית.

הנקה היא הדבר הטוב ביותר עבור תינוקות ומוטב להתחיל בה מיד לאחר הלידה. ההחלטה שלא להניק היא החלטה שקשה לחזור ממנה. שילוב של הנקה והאכלה מבקבוק בשבועות הראשונים של חיי התינוק יכול להפחית את ייצור חלב האם. חשוב מאד שהאם מניקה תאכל תזונה נכונה ומאוזנת. העלות וההשלכות החברתיות של השימוש בתמ"ל צריכות להוות חלק מהשיקול כיצד להאכיל את התינוק. אם החלטתם לבחור בתמ"ל, חשוב ביותר להקפיד על כל הנחיות ההכנה. כמו כן, מומלץ שתתייעצו עם רופא ילדים, אחות טיפת חלב או יועצת הנקה מוסמכת לגבי הזנת התינוק שלכם.

כך תרגילו את התינוק שלכם לאכול מבקבוק

איך מפסיקים להניק באופן בריא ונכון?

החלטה על הפסקת הנקה היא בהחלט בעלת משמעות. הן מבחינה גופנית והן מבחינה רגשית, וגם משום שאם את מפסיקה להניק ואתם מתחילים להאכיל את התינוק מבקבוק קשה מאד לחזור אחורה. ייצור החלב בשדיים שלך פוחת במהירות אם אינך מניקה באופן קבוע, כך שכדאי לך להיות בטוחה לפני שאת מחליטה לבצע את הצעד הזה.
 
הפחתה הדרגתית, הנקה אחת פחות בכל שבוע, תמנע גודש בשדיים שלך, העלול לגרום לדלקת בשד. אם את מרגישה שהשדיים שלך מלאים וכמעט מתפוצצים, או שאת חשה אי–נוחות, תוכלי לשאוב קצת חלב כדי להקל על הלחץ. אך נסי להתאפק ולא לשאוב יותר מדי חלב, מכיוון שזה יגרום להמשך ייצור החלב.
 

איך מתכוננים להפסקת ההנקה והמעבר לבקבוק?

לפני שאת מפסיקה להניק, ודאו שהכנתם את כל ציוד האכלה לו אתם זקוקים: בקבוקים, פטמות, מעקרים, וכדומה. כמו כן, ודאו שקראתם והבנתם את ההנחיות להכנת תמ"ל, אם החלטתם לוותר גם על שאיבת חלב אם​.
 

סרבני בקבוק - יש תינוקות שפשוט צריכים יותר זמן

יש תינוקות שזקוקים לזמן כדי להסתגל להאכלה מבקבוק, לכן כדאי שתנסו:
  • להאכיל את התינוק שלכם בתמ"ל בטמפרטורות שונות – יש תינוקות שמעדיפים את התמ"ל שלהם בטמפרטורת הגוף (כמו חלב אם), ויש המעדיפים אותו צונן יותר או בטמפרטורת החדר.
  • סוגים שונים של פטמות.
  • לאם המניקה: בקשי ממישהו אחר להאכיל את התינוק ועזבי את החדר כדי שלא יוכל לראות או להריח אותך.
  • השתמשו בצעצוע או במוזיקה נעימה כדי להסיח את דעתו של התינוק בזמן שהוא אוכל.
  • אם מדובר בתינוק גדול יחסית, בן 6 חודשים ומעלה, אתם יכולים לנסות להאכיל אותו באמצעות כוס עם קשית.
  • נסו להיות רגועים בזמן ההאכלה מבקבוק. הדבר יסייע גם לתינוק להירגע.
  • התאזרו בסבלנות – ייתכן שזה ייקח קצת זמן, אבל בסוף התינוק שלכם יתרגל לאכול מבקבוק.
 
אם אינכם מצליחים בפעמים הראשונות, אל תתייאשו. התייעצו עם יועצת הנקה או אחות טיפת חלב. התינוק שלכם התרגל להיות קרוב לאמא כשהוא אוכל ואפשר להבין מדוע קשה לו לקבל את השינוי. השתדלו לעודד אותו  ואפשרו לו להרגיש את עורכם בזמן ההאכלה. דברו איתו או שירו לו ושמרו על קשר עין.
 
​​​​
שימוש באתר מהווה אישור לשמישוש בעוגיות. לפרטים נוספים, נא לפנות לתקנון הפרטיות שלנו​​ הסכמה