אישה מניקה תינוק

בעיות שאת עלולה לחוות בהנקה ופתרונות יעילים

אל תשברי: ניתן להתגבר על בעיות בהנקה
החלטת להניק אבל את מרגישה שזה לא הולך? ובכן, למרבה הצער והפליאה זה יכול לעתים להיות מסובך. אל תתייאשי, בקשי עזרה. למרבית הבעיות יש פתרונות פשוטים, ואין ספק שהתועלת בהנקה שווה את המאמץ. לא רק שחלב אם מספק לתינוק שלכם את רכיבי התזונה החיוניים הנקה תומכת במערכת החיסון שלו ויכולה גם לסייע לך לחזור למשקל שלך לפני הלידה.
 
אל תשכחי: ברגע שתופסים את העיקרון, ההנקה נעשית אפשרות האכלה נוחה הרבה יותר מהאכלה מבקבוק. אמנם ההנקה יכולה להיות כרוכה באי–נוחות בהתחלה, אך היא אינה אמורה לכאוב. אם כואב לך, אם את מרגישה שאת לא מסתדרת, קבלי ייעוץ מיועצת הנקה והתנחמי בכך שזה קשה כמעט לכולן בימים הראשונים.
 
אם כואבות לך הפטמות
פצע על הפטמה או פטמות כואבות הן בדרך כלל סימן לכך שהתינוק אינו תופס את הפטמה כראוי או שאת מחזיקה אותו בתנוחה לא מתאימה. ודאי כי פיו של התינוק פתוח לרווחה ושהוא מוצץ מהשד שלך ולא רק מקצה הפטמה. תוכלי גם לנסות להניק בשכיבה או בתנוחות אחרות שיכולות להקל עלייך.
 
אם יש לך סימנים לבנים על השדיים
אם את מבחינה בסימנים לבנים על השדים שלך המלווים בכאב, או אם הפה של התינוק כואב ויש בו נקודות לבנות, ייתכן  שאתם סובלים מפטרת הפה. אל חשש: זהו זיהום נפוץ וקל לטפל בו. גשי רופא לקבלת טיפול יעיל שאינו מזיק לתינוק.
 
אם את מרגישה שהשדיים שלך גדושים
כמה ימים לאחר הלידה, קורה לעיתים קרובות שתרגישי שהשדיים שלך מלאים ונפוחים. זה קורה משום שגופך מייצר שפע של חלב וזרימת דם מוגברת מנותבת לשדיים. כדי להקל על אי-הנוחות ולעזור לתינוק לתפוס את הפטמה, נסי לשאוב כמות קטנה של חלב לפני ההנקה. גם אמבטיה או מקלחת חמימות לפני ההנקה יכולות להמריץ את זרימת החלב, ועיסוי השד שממנו את מניקה יכול לסייע לשחרר מעט את הלחץ. יש שממליצים להניח על השדיים שקית ירקות קפואים (כמו אפונה) או אפילו עלי כרוב צוננים כדי להקל על הגודש.  
 
אם השדיים שלך דולפים
כשהשדיים שלך מלאים בחלב, יכול לקרות שהם ידלפו מבלי שתהיה לך שליטה על כך. לעתים קרובות זה קורה כשהתינוק בוכה ומעורר את רפלקס שחרור החלב. במיוחד בשבועות הראשונים להנקה. הנקה תכופה, ובמיוחד אם את מצליחה להניק לפני שהם מתמלאים והופכים לגדושים, תסייע להפחית את הדליפות. לאחר ששגרת ההנקה מתבססת, הדליפות בדרך כלל פוחתות. את יכולה להניח בחזייה רפידות כדי שיספגו את הדליפות.  יש חד פעמיות ויש כאלה שניתן לכבס.
 
אם יש לך דלקת בשד
דלקת בשד היא זיהום שסימניו הם שד אדום וכואב, לעתים בתוספת תחושת חום כמו בשפעת, וייתכן שאכן יעלה לך החום. קרוב לוודאי שתרגישי שהשד מלא ורגיש. הטיפול הטוב ביותר הוא מנוחה וניגוב השד במטלית חמה ולחה, שתעזור להפחית את הנפיחות. את יכולה להניק את תינוקך מפעם לפעם מהשד הכואב כדי שיתרוקן. אם לא נראה שיפור ניכר תוך כמה שעות, אל תתעכבי – גשי לרופא וקבלי טיפול באנטיביוטיקה.
​​​​​​
שימוש באתר מהווה אישור לשמישוש בעוגיות. לפרטים נוספים, נא לפנות לתקנון הפרטיות שלנו​​ הסכמה