אישה מניקה תינוקת

מדוע חלב אם הוא המזון הטוב ביותר לתינוק שלכם

מה יש בחלב אם שהופך אותו מזון מושלם לתינוק?
חלב אם הוא מזון שמיועד במיוחד עבור התינוק שלכם, והוא מכיל את כל מה שהתינוק צריך: שילוב מושלם של פחמימות, שומנים, חלבונים, ויטמינים, מינרלים, ורכיבים אחרים הנחוצים להתפתחות בריאה. כמו כן, חלב אם מלא בנוגדנים המסייעים לחזק את מערכת החיסון של התינוק, בהרכב ייחודי לכל אם שתפור בדיוק לצרכים של התינוק שלה.
 
קולוסטרום - חלב האם הראשון
החלב הראשון שגופך מייצר, חלב הלידה נקרא קולוסטרום. יש לו גוון צהבהב והוא עשיר במיוחד בנוגדנים. זהו חלב מרוכז מאד לכן התינוק זקוק רק לכמות קטנה ממנו בלבד בכל יניקה. מסיבה זו, היניקות בימים הראשונים יכולות להיות מאד תכופות.
משום שקולוסטרום עשיר בנוגדנים ובקלוריות, הוא גם מפחית את הסיכון להתפתחות אלרגיות, בשלב מאוחר יותר.
 
חלב האם שלך ימשיך להכיל נוגדנים חדשים לכל אורך תקופת ההנקה. מאחר שטעמו ישתנה בהתאם למה שאת אוכלת, קרוב לוודאי שהתינוק שלכם יסכים לקבל מגוון רחב יותר של טעמים כשיגיע לשלב הגמילה.

מה מכיל חלב אם
חלב אם מכיל חלבונים (מסוג wheyהנקראים גם חלבוני מי גבינה, וחלבון שנקרא קזאין), פחמימות בצורת לקטוז שהוא סוכר החלב, שומנים, כולל LCP, ויטמינים ומינרלים. הודות למחקר המעמיק על חלב האם, התגלו דברים רבים על היתרונות הפונקציונליים של הרכיבים התזונתיים העיקריים שיש בו. למשל LCP , נוקליאוטידים ואוליגוסכרידים פרה-ביוטיים, ממלאים כולם תפקיד חשוב בהתפתחות התינוק בחודשים הראשונים של חייו.
  •  LCP (חומצות שומן רב בלתי רווי ארוכות שרשרת) – חשובות להתפתחות מוחו של התינוק. חלב האם מכיל שני סוגי LCP חשובים במיוחד (AA ו- DHA). אכילת מזונות שמכילים LCP במהלך ההיריון ובמשך ההנקה יכולה להועיל להתפתחות התינוק. המקורות העיקריים ל-LCP בתזונה הם דגים, ביצים ובשר וכן חומצות שומן חיוניות הנמצאות בירקות עלים ירוקים, אגוזים, שמן צמחי וזרעים.
  • נוגדנים – חלב אם מכיל כמות עצומה של נוגדנים התומכים במערכת החיסון של התינוק.
  • שומן – כמות השומן בחלב האם משתנה בכל הנקה, ואפילו בין הנקה להנקה במהלך היום. אפשר להבחין בשינוי מרקם החלב מדליל ומימי יותר, לסמיך וקרמי יותר, כשתכולת השומן גדלה.
  • נוקליאוטידים – אבני הבנייה של כל התאים בגוף, התומכים בפעילותם של תאים מסוימים של מערכת החיסון, ומסייעים להגן על גוף התינוק מפני זיהומים.
  • אוליגוסכרידים פרה-ביוטיים (פרה-ביוטיקה) – עוזרים לשמור על איזון באוכלוסיית חיידקי המעיים (פלורה) משום שהם מגבירים את כמות החיידקים הידידותיים ומפחיתים את כמות החיידקים שעלולים להזיק. מנה יומית של פרה-ביוטיקה, שיש בחלב האם שלך, יכולה לסייע לעיכול קל ולתמוך במערכת החיסון של התינוק.
​​​​​​
שימוש באתר מהווה אישור לשמישוש בעוגיות. לפרטים נוספים, נא לפנות לתקנון הפרטיות שלנו​​ הסכמה