אישה מחייכת מסתכלת במקלון בדיקת היריון

סימנים להריון

 
5 סימנים מוקדמים לה​​​ריון
ישנם הרבה סימנים להריון, ואולם כל אישה היא שונה, וייתכן שלא כל אחת תחווה את כל הסימנים. התסמינים הבאים יכולים להיות סימנים ראשונים להיריון, אך מלבד איחור בהופעת הווסת, הם עשויים גם להיות חלק מהמחזור החודשי. כדי שתכירי אותם ותהיי מודעת לקיומם:
 
1.      איחור בהופעת הווסת
אם יש לך מחזור חודשי סדיר, איחור יכול להיות הסימן הראשון שאת בהריון. ואולם ישנם מצבים בהם יופיע דימום קל, למרות שאת בהיריון. כך שאם את חווה אחד מסימני הריון נוספים (ראי בהמשך) כדאי לך לבצע בדיקת הריון.
 
2.      בחילות והקאות
יש נשים שחוות בחילות בוקר אפילו בשלבים המוקדמים ביותר של ההריון. למרות השם, בחילות בוקר יכולות להתרחש בכל שעה במהלך היום או הלילה. אם קשה לך להתמודד, תוכלי למצוא כמה עצות יעילות להתגברות על בחילות בוקר בפרק הגוף שלך בהריון.
 
3.      עייפות ורגשנות
היריון יכול לגרום לך להרגיש עייפה באופן מיוחד, בפרט בשליש הראשון. כל השינויים המתרחשים בגופך, כולל העלייה ברמת ההורמונים, יכולים לגרום לך גם להרגיש רגשנית יותר מתמיד.
 
4.      הליכה תכופה לשירותים
צורך מוגבר לרוקן את השלפוחית הוא אחד התסמינים הנפוצים להיריון, בין השבוע השישי לשבוע השמיני להיריון, ובמיוחד בלילה.
 
5.      כאב בשדיים
ייתכן שתחושי בשינויים בשדיים שלך, בדומה לתחושה שאת חווה במהלך המחזור החודשי. השדיים שלך עשויים לגדול וייתכן שתבחיני כי הפטמות שינו את צבען והן כהות ובולטות יותר. כמו כן, ייתכן שתחושי עקצוץ בשדיים ושהם יהיו רגישים למגע.  
 
סימנים ראשונים נוספים להריון ​
ייתכן שתבחיני בהתגברות ההפרשות מהנרתיק (ללא כל תחושה של כאב או גירוי). יש נשים שחשות טעם מתכתי מוזר בפה, וייתכן שתפתחי גם חשק למזון חדש ותאבדי עניין במזון שממנו נהנית בעבר. או שתגלי שאת לא יכולה לסבול ריחות מסוימים.
 
הדרך היחידה להיות בטוחה שאת בהריון היא לבצע בדיקת הריון. ניתן למצוא מגוון רחב של בדיקות הריון בבתי המרקחת, כך שאם את חווה חלק מהסימנים המוזכרים לעיל, נסי אחת מהם. כמו כן, ביכולתך לעבור בדיקת הריון בקופת החולים שלך, ללא הפנית רופא.

​​ ​​​​​​​​​​​​​

כניסה להיריון

שימוש באתר מהווה אישור לשמישוש בעוגיות. לפרטים נוספים, נא לפנות לתקנון הפרטיות שלנו​​ הסכמה