אישה הרה עומדת על משקל

כמה צפוי שתעלי במשקל במהלך ההריון

כך תחשבי כמה את צפויה לעלות במשקל בהריון
ניתן לחשב מהו המשקל שאת אמורה העלות במהלך ההריון, על סמך מדד מסת הגוף שלך. מדד מסת הגוף  (BMI - Body Mass Index) מאפשר הערכה באמצעות חישוב היחס בין נתוני הגובה לנתוני המשקל, ומגדיר משקל עודף או תת  משקל. 
 
​ה- BMI מתקבל מחישוב של משקל הגוף (בקילוגרמים), מחולק בגובה (במטרים) בריבוע. 
לדוגמ​א, אישה שמשק​לה 68 ק"ג וגובהה 165 סנטימטר:
 68 ÷ (1.65)² = 2​4.98

 
כשהתוצאה היא הוא בין 18.5 ל- 24.9 – מדובר במשקל תקין אנשים.  בעלי עודף משקל הם מי שה-BMI שלהם הוא 25 ועד 29.9. כשהתוצאה היא מעל 30 מדובר בהשמנת יתר שעלולה לסכן את הבריאות.  BMI מתחת ל- 18.5 נחשב תת–משקל, גם הוא עלול לסכן את הבריאות.
 
 
המשקל המשוער שעלייך להתכוון להעלות במהלך ההריון
כשמדד מסת הגוף בתחילת ההריון הוא (BMI)
פחות מ- 20
בין 12.5 ק”ג ל- 18 ק”ג
20 – 26
בין  11.5 ק”ג ל-16  ק”ג
מעל  26
בין 7  ק”ג ל-11.5  ק”ג
  
עלייה יציבה והדרגתית במשקל בהריון היא הטובה ביותר, אך מכיוון שכל הריון וכל אישה הם שונים, ייתכן שתעלי יותר במשך שבועות מסוימים בהשוואה לאחרות. באופן כללי, ככל שתשקלי יותר בזמן הכניסה להריון, מוטב שתעלי פחות במהלך ההריון.
.
ההנחיה הכללית היא העלאה של 1 עד 3 ק"ג במהלך השליש הראשון של ההריון, ולאחר מכן, כחצי קילו בכל שבוע במהלך השלישים השני והשלישי. 
 
האם אפשר לרדת במשקל במהלך ההריון?
עודף משקל כרוך בסיכון גבוה יותר לפתח לחץ דם גבוה, סוכרת היריון ולידה מוקדמת, ואף להגביר את הסיכון לסיבוכים. עם זאת, לאחר שנכנסת להריון לא מומלץ שתרדי במשקל או שתכנסי לדיאטה, מכיוון שהדבר יכול להפחית את משקל התינוק בלידה. כמו כן, דיאטת הרזיה עלולה למנוע ממך ומהתינוק רכיבים תזונתיים חיוניים.
 
תזונה נכונה ומאוזנת בהריון, המורכבת ממגוון רחב של קבוצות מזון תעניק לך ולתינוק שברחמך את מגוון הוויטמינים והמינרלים שלהם הוא ואת זקוקים, ותמנע ממך להעלות משקל מיותר.
 
אם את בהריון וסובלת מתת משקל, כדאי שתייעצי על כך עם הרופא או הדיאטנית, שיוכלו לייעץ לך מהי הדרך הבריאה ביותר להוספת קלוריות ורכיבים תזונתיים מזינים לתזונה שלך, על מנת להבטיח שתעלי במשקל באופן בריא.
 

 

​​​​​​​​​
שימוש באתר מהווה אישור לשמישוש בעוגיות. לפרטים נוספים, נא לפנות לתקנון הפרטיות שלנו​​ הסכמה