אישה מהרהרת

כך תתמודדו, חלילה, עם הפלה טבעית

הסיבות שעלולות לגרום לאבדן

זה כנראה הפחד והאיום הכי גדולים שיש, וכפי הנראה שאין זוג שלא חווה אותו, ברמה כזו או אחרת. . כשזה קורה, זה עצוב, זה כואב, רגשית וגופנית, וזו התמודדות שיכולה להיות לא פשוטה, מלווה בתחושת אבל. 


גורמים שיכולים להשפיע על ההריון שלך

·   הפלות טבעיות קודמות.

·     עישון, צריכת יתר של אלכוהול וקפאין.

·      גיל מבוגר: סטטיסטית השכיחות להפלה טבעית עולה ככל שעולה גיל האישה ההרה.

·       שרירנים (מיומות) - גידולים שאינם ממאירים ברחם או בסביבתו.

·     רחם בעל צורה חריגה.

·     היסטוריה של מחלת כליות, סוכרת או של בלוטת התריס.

·    זיהום כמו אדמת, ליסטריה, או כלמידיה בשלבים המוקדמים של ההריון.

 

מתי מתרחשות הפלות?

במקרים רבים, ההפלות מתרחשות עוד לפני שיודעים שיש הריון. הסימנים יכולים להיות ווסת משמעותית ודימום כבד. כפי הנראה כ-75% מהביציות המופרות אינן מבשילות להריון מלא ואובדות במהלך השלבים הראשונים שלו. רוב ההפלות הטבעיות מתרחשות ב-13 השבועות הראשונים של ההריון. אך הפלה טבעית יכולה להתרחש בכל שלב של ההריון, עד לשבוע ה-24.


מה התסמינים של הפלה?

התסמינים כוללים כאבים הדומים לכאבי הווסת. ייתכן דימום כבד, כולל קרישי דם. מצד שני, ייתכן שתהיה לך הפלה מבלי לדעת על כך, ותגלי רק כתמים קטנים על התחתונים או על נייר הטואלט. לכן, בכל מקרה של כתם או דימום, כדאי להתייעץ עם הרופא. 


מה עליך לעשות אם נכנסת להריון לאחר הפלה טבעית?

החשש מפני הבאות עלול להתעצם וזה טבעי ומובן. כדי לנסות למנוע את הלחץ מומלץ לנוח ולהירגע עד כמה שאפשר. מומלץ גם להימנע מקיום יחסי מין בחודשים הראשונים של ההריון. ובכל מקרה, כדאי לקבל עידוד, השגחה והדרכה מרופא הנשים.

 

נסו להתגבר על הצער

ההיריון נגמר מוקדם מהצפוי? נסו להתנחם וקוו שההריון הבא יהיה תקין ובריא. עברתם חוויה מטלטלת, גופנית ונפשית, אבל אל דאגה: הגוף שלך יחזור לעצמו באופן טבעי לאחר הפלה. ייתכן שתחווי דימום מהנרתיק בימים הראשונים שלאחר ההפלה, גם זה טבעי ואין צורך לדאוג. במשך כשבוע-שבועיים לאחר ההפלה מומלץ להימנע מפעילות גופנית וממאמץ. ואם אתם עדיין חרדים, כדאי לבקש סיוע מרופא הנשים או מאיש מקצוע מתחום בריאות הנפש.

​​​​​​​​​​​
שימוש באתר מהווה אישור לשמישוש בעוגיות. לפרטים נוספים, נא לפנות לתקנון הפרטיות שלנו​​ הסכמה