אישה הרה אוחזת בבטן

בצקות בהריון

 

כפות הרגליים שלך נפוחות?

כדאי שתהיי מודעת, כי בצקת בהריון יכולה להיות תופעה טבעית וזניחה, אבל במקרים מסוימים מדובר בסימן אזהרה שצריך להתייחס אליו ברצינות.

בצקת בהריון מתרחשת בדרך כלל באזורים התחתונים של הגוף, כגון בקרסוליים ובכפות הרגליים. לפעמים הנפיחות מופיעה גם בצוואר ובפנים. מדובר בתופעה נפוצה המתרחשת אצל כ-75% מהנשים ההרות.

אולם, לעיתים ישנן נשים שסובלות מיתר לחץ דם בהריון (PIH) או רעלת היריון (פרה-אקלמפסיה), שיש להתייחס אליה ברצינות ולטפל בה במהירות. 

כך תבדילי בין מצב אופייני להריון לבין מצב סיכון: 

סימנים נוספים של רעלת הריון כוללים כאבי ראש חזקים, לחץ דם גבוה וחלבון בשתן ומחייבים טיפול רפואי מידי.


מה גורם לבצקת בהריון?

בצקת הריון נוצרת כתוצאה מעלייה ברמת האסטרוגן בגוף ועלייה בנפח הדם. בנוסף, הרחם שלך גדל ומפעיל לחץ על הווריד הנבוב (venacava), כלי דם חשוב שמחזיר דם מהריאות ללב. הלחץ מפחית את זרימת הדם וגורם לדם להיאגר ולנוזלים להצטבר בכפות הרגליים ובקרסוליים.​

 

 

מה את יכולה לעשות כדי להקל על כפות רגלים נפוחות בזמן ההריון

  • תמיד השתדלי לותר על העקבים ולנעול נעלי נעליים נוחות בעלות עקב נמוך.
  •  נסי לשמור על עצמך שלא תתייבשי: שתי הרבה נוזלים (כגון מים, מיצי פירות ומרקים) במהלך  היום. התייבשות תגרום לגופך לאגור נוזלים, והתוצאה: נפיחות ובצקת. באופן מפתיע, שתייה מוגברת עושה בדיוק את ההיפך.
  •  אם הקרסוליים שלך נפוחים, מומלץ שתגביהי את הרגליים. את יכולה להניח אותן על כרית או שתיים, על השולחן (כן, מותר לך, את בהיריון) או על כיסא. הגבהה תסייע לזרימת הדם ועשויה להפחית את הנפיחות.

​​​
​​​​
שימוש באתר מהווה אישור לשמישוש בעוגיות. לפרטים נוספים, נא לפנות לתקנון הפרטיות שלנו​​ הסכמה