אישה הרה אוחזת בבטן

איך תתמודדו עם הרגשות

יש לכם תנודות במצב הרוח?

טבעי לחלוטין שיהיו לכם שינויים במצב הרוח בזמן ההיריון. בטרימסטר הראשון ייתכן שיהיו לכם חששות, לנשים יכולה להיות נטייה לבכות בקלות. אבל אתם יכולים להיות בטוחים שבהמשך דברים ייראו פחות מפחידים. בעוד שבטרימסטר הראשון הכל קורה מהר, הכל חדש ולא תמיד צפוי, בטרימסטר השני, בדרך כלל, כבר מתרגלים מצב, נשים מרגישות עייפות פחות ויש באופן טבעי בטחון רב יותר ופחות חששות.


 

השבועות הראשונים להיריון, על שלל השינויים הגופניים והנפשיים הקשורים אליו עלולים לגרום לעייפות רבה. עייפות במהלך ההיריון היא תופעה נפוצה מאד. כדי להתמודד עם עייפות ההיריון, כדאי לנצל כל הזדמנות אפשרית כדי לנוח, להירגע ואפילו לישון אם זה אפשרי. ואולם אם את מרגישה תשישות קיצונית, כדאי שתתייעצי על כך עם רופא הנשים.

מידע נוסף על התמודדות עם עייפות ושינה במהלך ההריון.


 

מבולבלים וחוששים? זה טבעי

בדיקות כדאי לעבור? מדוע יש בחילות בוקר? ואילו מזונות כדאי לאכול? תקופת ההיריון מלאה בשאלות, סוגיות והחלטות שצריך לקבל. החרדה והדאגה שלכם טבעיות וברורות. מידע אמין ומדויק עשוי להפחית ולמתן אותן.


מתי כדאי שתספרו לחברים ולמשפחה על ההיריון?

בשורת ההיריון היא רגע משמעותי וחגיגי. מאחר שהסיכון להפלה טבעית הוא יחסית גבוה בחודשים הראשונים, ייתכן שתחליטו לספר רק למשפחה הקרובה. זוגות רבים בוחרים להמתין עם הבשורה עד לאחר הטרימסטר הראשון, כשהאיום להפלה פוחת באופן משמעותי, כדי להכריז על החדשות המשמחות

.


אתם יכולים להרגיע את הלחץ

תחושת לחץ בהיריון זו תופעה טבעית ביותר. אך חשוב לזכור שלחץ אימהי עלול להשפיע על התינוק. ולכן, אם אתם חווים לחץ וחוששים מפני השפעותיו, התייעצו עם רופא הנשים כיצד ניתן להירגע ולמתן את הלחץ.

​​​​​​​
שימוש באתר מהווה אישור לשמישוש בעוגיות. לפרטים נוספים, נא לפנות לתקנון הפרטיות שלנו​​ הסכמה