גבר ואישה הרה  מחוייכים

האם מותר לכם לקיים יחסי מין בהריון?

כיצד יחסי מין משפיעים על התינוק?
חד משמעית: בטוח לקיים יחסי מין בזמן ההריון. זה טוב עבור הנפש והגוף שלכם, ויכול לחזק את מערכת היחסים והזוגיות. ואולם ייתכן שתצטרכו להתאים את התנוחות שלכם לתנוחות נוחות יותר שמתחשבות בבטן התופחת ובשינויים גופניים נוספים, ובמיוחד כשתגיעו לשליש השלישי. 
 
אתם יכולים להיות רגועים: יחסי מין אינם יכולים להזיק לתינוק שלכם ואין שום סיבה שתוותרו עליהם. אם החשש לכם הוא מפני זיהום - הפקק הרירי העבה החותם את צוואר הרחם מגן על התינוק מפני חדירה של מזהמים. אם אתם חוששים שהתינוק יינזק במהלך ה"פעילות" – דעו כי שק מי השפיר ושרירי הרחם החזקים שומרים על בטיחותו. בניגוד למיתוס - איבר המין של הגבר אינו יכול להגיע או להזיק לתינוק בזמן קיום יחסי מין. ייתכן שתרגישו שהתינוק שלך מתנועע אחרי האורגזמה. אבל גם במקרה הזה אין סיבה לדאגה: התינוק מגיב לפעימות הלב המואצות של אמו ואינו מודע למה שקרה. אתם יכולים להרגיש נוח ולהמשיך ליהנות.
 
מתי בכל זאת יש להיזהר
בנסיבות מסוימות, ייתכן שתצטרכו להיזהר לגבי קיום יחסי מין. אם היה לך דימום או כתם דם בתחילת ההריון, ייתכן שהרופא שלך ייעץ לך שלא לקיים יחסי מין עד שתגיעי לשבוע ה-14. ייתכן שתקבלי המלצה להימנע מיחסי מין עד לסוף ההיריון אם יש לך:
·         עבר של חולשה בצוואר הרחם
·         שליית פתח (placenta praevia).
 
מיתוסים הנוגעים לקיום יחסי מין בזמן הריון
ייתכן ששמעתם שקיום יחסי מין בשלב מאוחר של ההיריון יכול לעודד צירים. ובכן, זהו מיתוס. למעשה, מחקרים הראו שאין כל קשר בין קיום יחסי מין במהלך ההריון ולידה מוקדמת. נהפוך הוא: מתברר שקיום יחסי מין באופן קבוע במהלך ההריון דווקא מקטין את הסיכון לצירים מוקדמים וללידה מוקדמת.  ואולם חייבים לסייג: אם יש לך עבר של לידה מוקדמת, ייתכן שהרופא שלך בכל זאת ייעץ לך שלא לקיים יחסי מין בשליש השלישי של ההריון. הסיבה לך היא שבזמן יחסי מין הגוף מפריש הורמון בשם אוקסיטוצין שיכול לזרז צירים.
​​​​​​​​

כיצד הגוף שלך משתנה בהיריון

שימוש באתר מהווה אישור לשמישוש בעוגיות. לפרטים נוספים, נא לפנות לתקנון הפרטיות שלנו​​ הסכמה