שבוע 1 - השבוע הראשון בחייו של תינוקך


תינוקך עדיין רק ביצית זעירה. חייו עדיין לא החלו, אולם הרפואה מחשבת את משך ההריונות על פי מחזורים חודשיים. על פי חישוב זה, ההריון מתחיל כשבועיים לפני ההתעברות עצמה, ביום הראשון של הווסת האחרונה שלך. השתמשי במחשבון ההריון שלנו כדי לחשב את תאריך הלידה המשוער.

מה קורה לגופך בשבוע 1 להריון?


כאשר על פי החישוב הרפואי את נמצאת בשבוע הראשון להריון, הביצית שנוצרה בשחלות יורדת לחצוצרה. שם יכולה להתרחש הפרייה (כלומר, מפגש הביצית עם הזרע) וחיי תינוקך יכולים להתחיל. אם את מבחינה בתופעות מסוימות ותוהה אם את בהריון, קראי על סימנים מוקדמים להריון שיש לשים לב אליהם. לא כל הנשים חוות את אותן תופעות בשלב זה של ההריון, ובדרך כלל מוקדם עדיין לבצע בדיקת הריון, גם אם את סקרנית מאוד.

תזונה בזמן הריון


תוכלי להשפיע על בריאות תינוקך דרך התזונה שלך גם לפני ההתעברות. אם עד כה לא הקדשת תשומת לב לתזונה בהריון, הקפידי להתחיל מהיום הראשון להריון. חשוב לשמור על תזונה בריאה לאורך כל שלבי ההריון. זה הזמן ללמוד על חשיבותם של ויטמינים מסוימים בזמן הריון כגון חומצה פולית ולשקול נטילת תוספים על פי הצורך.

תינוקך מתפתח במהירות במהלך ההריון שבוע אחר שבוע. עקבי אחר יומן ההריון כדי לדעת אילו שינויים מתרחשים בשבוע 2.​​

 

References: Williams Obstetrics 24th edition.

Embryogenesis and Fetal Morphological Development (Chapter 7, 127-144). In: Cunningham FG, Lenovo KJ, Bloom SL, Spong CY, Dashe JS, Hoffman BL, Casey BM, Sheffield JS (eds.). Williams Obstetrics. 24th edition. 2014, McGraw Hill Education.​ 


​​​​

שימוש באתר מהווה אישור לשמישוש בעוגיות. לפרטים נוספים, נא לפנות לתקנון הפרטיות שלנו​​ הסכמה