שבוע 4 להיריון - למה לצפות בסיום החודש הראשון

תינוקך כעת עובר. יש לו כבר את כל המרכיבים הבסיסיים לפתח גוף בריא. נוצרות שכבות של תאים אשר יהפכו מאוחר יותר לאיברים פנימיים, המוח, השלד והשרירים, מערכת העצבים ואיברי גוף חיצוניים, כמו העור. למרות שלפנייך דרך ארוכה, תוכלי לברר מתי את צפויה ללדת באמצעות המחשבון לחישוב תאריך הלידה המשוער.

מה קורה בגופך בשבוע 4 להריון?

כדי שהתינוק יקבל הזנה לאורך כל ההריון, גופך מתכונן ליצור שלייה בשבוע הרביעי להריון ונוצר הקשר הראשוני על ידי התפתחות של כלי דם, בין השלייה לבין העובר. תפקיד השלייה לספק לתינוק מרכיבים תזונתיים, חמצן ונוגדנים אשר יגנו עליו מפני זיהום. אם אינך בטוחה האם את מרגישה תופעות של תחילת הריון, קראי עוד על תופעות בתחילת ההריון או היוועצי ברופאך. את יכולה לנסות לעשות בדיקת הריון ביתית.
 

טיפים לשבוע 4 להריון

למעט נטילת חומצה פולית, מרכיב חשוב נוסף בתזונה בריאה בהריון הוא ברזל העוזר להוביל חמצן בגופך ובגוף התינוק. בנוסף להכללת מזון עשיר בברזל בתפריט הדיאטה שלך, כדי לשקול לקחת תוספי ברזל להריון כדי להבטיח שאת מקבלת את כל הברזל הנחוץ. ניתן לשלב חומצה פולית, ברזל וויטמנים נוספים על פי הצורך על ידי נטילת מולטיויטמין.

תינוקך מתפתח במהירות במהלך ההריון שבוע אחר שבוע. עקבי אחר יומן ההריון שלנו כדי לקרוא עוד על השינויים החלים בשבוע 5 להריון.

 
 
References: Williams Obstetrics 24th edition.
Embryogenesis and Fetal Morphological Development (Chapter 7, 127-144). In: Cunningham FG, Lenovo KJ, Bloom SL, Spong CY, Dashe JS, Hoffman BL, Casey BM, Sheffield JS (eds.). Williams Obstetrics. 24th edition. 2014, McGraw Hill Education.  
​​​​​

שימוש באתר מהווה אישור לשמישוש בעוגיות. לפרטים נוספים, נא לפנות לתקנון הפרטיות שלנו​​ הסכמה