שבוע 5 להתפתחות ההיריון

שבוע 5

שבוע 5 - מתחילתו ועד סופו של השבוע החמישי

התפתחות התינוק בשבוע 5 להריון

בשבוע 5 התינוק מגיע לאורך 1 מ"מ לערך ומתחיל ללבוש צורה. התעלה העצבית מתפתחת, שממנה יתפתחו המוח ועמוד השדרה. אבן דרך חשובה נוספת היא התפתחות מערכת הדם והלב. לקראת סוף השבוע החמישי, הלב של התינוק יתחיל לפעום - בקצב המהיר פי שניים משלך! כדי לשמור על התינוק מוגן ומוזן, נוצרים שק מי השפיר וחבל הטבור. בשלב זה, תינוקך עדיין זעיר, גודלו לא יותר מ- 2-3 מ"מ.

סימנים מוקדמים להריון: האם אני בהריון?

כל הנשים חוות שלב זה בצורה שונה. ישנן נשים שכבר מרגישות תופעות ראשונות של הריון, בעוד אחרות עדיין אינן מרגישות כל שינוי. כדי להיות בטוחה, עשי בדיקת הריון ואשרי את התוצאה החיובית על ידי רופא. את בדיקת ההריון מומלץ לעשות אחרי שיש לפחות יום איחור במחזור החודשי. אף על פי שאת רק בשבוע החמישי להריון, את ודאי סקרנית לדעת מתי את צפויה ללדת. תוכלי לברר זאת בקלות על ידי המחשבון לחישוב תאריך הלידה המשוער.

ויטמינים ותוספים לנשים בהריון

כדי להבטיח שהתינוק יתפתח בצורה בריאה, חשוב שתטפלי היטב בעצמך. במהלך ההריון, ישנם ויטמינים חשובים רבים, כגון חומצה פולית שאת צריכה לכלול בתזונה שלך, לדוגמה באמצעות שימוש בתוספים. בדקי גם אם התפריט שלך כולל​ ויטמין A, וודאי כי את צורכת כמות נאות וכן מומלץ לבדוק את רמות ויטמין D בגופך.

תינוקך מתפתח במהירות במהלך ההריון שבוע אחר שבוע. עקבי אחר יומן שבועות ההריון שלנו כדי לברר אלו שינויים מתרחשים בשבוע 6 להריון.​


References: Williams Obstetrics 24th edition.

Embryogenesis and Fetal Morphological Development (Chapter 7, 127-144). In: Cunningham FG, Lenovo KJ, Bloom SL, Spong CY, Dashe JS, Hoffman BL, Casey BM, Sheffield JS (eds.). Williams Obstetrics. 24th edition. 2014, McGraw Hill Education. 
​​​​​​​

שימוש באתר מהווה אישור לשמישוש בעוגיות. לפרטים נוספים, נא לפנות לתקנון הפרטיות שלנו​​ הסכמה