שבוע 6 להתפתחות ההיריון

שבוע 6

שבוע 6 - התפתחות התינוק בשבוע השישי​

התפתחויות חדשות בשבוע 6 להריון

בגודל 2-4 מ"מ, התינוק דומה עתה לראשן. בשבוע 6 מערכת העיכול מתחילה להתפתח בתוך העובר. ניצנים זעירים מתפתחים במקומות שבהם יצמחו זרועותיו ורגליו של התינוק. בשבוע זה, התעלה העצבית, כמו גם לב העובר, ממשיכים להתפתח. חומצה פולית היא מרכיב חשוב כדי להבטיח צמיחה בריאה של התעלה העצבית, ולכן עלייך לכלול אותה בתפריט ההריון כדי לקבל את כל יתרונותיה לתינוקך, החל משלושה חודשים טרם ההריון ועד סוף הטרימסטר הראשון. למרות שלפנייך עדיין דרך ארוכה, תוכלי לברר כבר עכשיו מתי את צפויה ללדת באמצעות מחשבון ההריון שלנו.

תופעות בהריון: בחילות בוקר

בשבוע 6 להריון נשים רבות חשות בחילות בוקר. זהו אחד הסימנים הנפוצים ביותר להריון והוא נובע מעלייה בהורמוני ההריון. קראי עוד על בחילות במהלך ההיריון ועל הטיפולים הקיימים לבחילות בוקר. אם אינך בטוחה אם תחושת הבחילה נגרמת בשל הריון, שקלי לבצע בדיקת הריון ביתית  או היוועצי ברופאך.

חשיבותה של חומצה פולית במהלך הריון

תפריט בריא חשוב בכל שלבי ההריון, ובשלב זה במיוחד חשוב לצרוך חומצה פולית החיונית במיוחד להתפתחות תקינה של התעלה העצבית. קראי עוד כיצד לכלול חומצה פולית​ בתפריט הדיאטה בהיריון, ממקורות טבעיים או באמצעות נטילת תוסף של חומצה פולית.


תינוקך מתפתח במהירות במהלך ההריון שבוע אחר שבוע. עקבי אחר יומן שבועות ההריון שלנו כדי לברר אלו שינויים מתרחשים בשבוע 7 להריון.


Refere​nces: Williams Obstetrics 24th edition.

Embryogenesis and Fetal Morphological Development (Chapter 7, 127-144). In: Cunningham FG, Lenovo KJ, Bloom SL, Spong CY, Dashe JS, Hoffman BL, Casey BM, Sheffield JS (eds.). Williams Obstetrics. 24th edition. 2014, McGraw Hill Education. 
​​​​

שימוש באתר מהווה אישור לשמישוש בעוגיות. לפרטים נוספים, נא לפנות לתקנון הפרטיות שלנו​​ הסכמה