שבוע 8 להתפתחות העובר בהיריון

שבוע 8

שבוע 8 - מתחילים לראות פנים

כבר עובר בשבוע 8 להריון

גודלו  של העובר ההוא כעת כ- 1.6 ס"מ ותווי פניו נעשים יותר ויותר ברורים ומוגדרים על ידי קו לסת ופה ואף זעירים. תאי העצם מחליפים את הסחוס בשאר הגוף. השרירים בגוף התינוק מתחילים לבצע תנועות זעירות, אולם הן עדיין קטנות מכדי שתרגישי בהן. אם את סקרנית מתי ייוולד תינוקך השתמשי במחשבון​ לחישוב תאריך הלידה המשוער.

תופעות בשבוע 8 להריון

בשבוע שמיני, ייתכן שעדיין תרגישי בחילות בוקר. למעשה, זהו הזמן שבו נשים הכי מרגישות תופעות הריון אלה. בחילות הבוקר אמורות לחלוף בין שבוע 12 ל-14. עד אז, תוכלי לקרוא מה גורם לבחילה בהריון ומהם הטיפולים להקלה על בחילות בהיריון.

אבץ בתפריט הדיאטה בהריון

לא רק ברזל וחומצה פולית חשובים לתפריט הדיאטה בהיריון. אבץ הוא מרכיב חשוב אשר, בין היתר, ממלא תפקיד בהתפתחות מערכת החיסון והתפתחותו הקוגניטיבית של התינוק. קראי על יתרונות האבץ וכיצד לכלול אותו בתזונה בהריון, בין אם באופן טבעי או על ידי שימוש בתוספים כגון טבליות אבץ.

תינוקך מתפתח במהירות במהלך ההריון שבוע אחר שבוע. עקבי אחר יומן ההריון שלנו כדי לברר אלו שינויים מתרחשים בשבוע 9 להריון.


References: Williams Obstetrics 24th edition.

Embryogenesis and Fetal Morphological Development (Chapter 7, 127-144). In: Cunningham FG, Lenovo KJ, Bloom SL, Spong CY, Dashe JS, Hoffman BL, Casey BM, Sheffield JS (eds.). Williams Obstetrics. 24th edition. 2014, McGraw Hill Education. 
​​

שימוש באתר מהווה אישור לשמישוש בעוגיות. לפרטים נוספים, נא לפנות לתקנון הפרטיות שלנו​​ הסכמה