פלג גוף עליון של אישה בשליש הראשון של ההיריון

הטרימסטר הראשון, שבוע אחרי שבוע

לוח הזמנים של ההריון
 
השבוע השישי להריון
אם זה עתה גיליתם שאתם בהריון, מזל טוב! התינוק שלכם כבר מתפתח בקצב מואץ. למרות שהוא עדיין זעיר, אורכו כ- 8 מ"מ בלבד, כבר יש לו לב פועם והעיניים שלו מתחילות לקבל צורה.
 
השבוע השביעי להריון
גודלו של התינוק שלכם הוא כעת כגודלה של אוכמנייה. הריאות ומערכת הנשימה שלו מתפתחים, ואפשר לזהות סימנים של זרועות ורגליים.
 
השבוע השמיני להריון
אמנם רק 8 שבועות עברו, וכבר ניתן לזהות  פרטים כמו עיניים ואף ואפילו ניצני שיניים. העצמות מתחילות להתהוות וכך גם טביעות אצבעות!
 
השבוע התשיעי להריון
התינוק שלכם הוא כעת בערך בגודל של זית. השרירים נוצרים ומאפשרים לו להתחיל לשלוט בתנועותיו. האצבעות בכפות הידיים שלו מתחילות להיפרד זו מזו, העפעפיים מתחילים להיווצר והאוזניים לגדול.
 
השבוע העשירי להריון
התינוק שלכם הוא כעת בגודל שזיף מיובש, ויש לו מוח שמתפתח במהירות וגדל מהר יותר מכל חלקי הגוף האחרים. התינוק שלכם כבר יכול לכופף את זרועותיו וכבר יש לו מחזורים של שינה וערות.
 
השבוע האחד עשר להריון
התינוק שלכם הוא כעת בגודל של תאנה קטנה, כשהראש מהווה כמעט מחצית מגודל גופו. קצב ההתפתחות של התינוק הוא מהיר ביותר. הוא כבר יכול לבעוט ולהתמתח כשהוא צף לו ברחם, וחלק מעצמותיו מתחילות להתקשות.
  
השבוע השניים עשר להריון
התינוק שלכם הוא כעת בגודל שזיף בשל. השיער שלו מתחיל לצמוח ואפילו הציפורניים. התינוק כבר פיתח רפלקסים מסוימים ואם תנסו ללחוץ על הבטן התינוק שלך יתפתל בתגובה, למרות שלא תרגישי זאת עדיין. גם מיתרי הקול של התינוק שלך כבר נוצרו והכליות שלו מתחילות להפריש שתן.
 
​​​​​​​​
שימוש באתר מהווה אישור לשמישוש בעוגיות. לפרטים נוספים, נא לפנות לתקנון הפרטיות שלנו​​ הסכמה