שבוע 11 להתפתחות העובר בהיריון

שבוע 11

שבוע 11 - לתינוק יש אצבעות ואיברים פנימיים

התפתחות מתמדת בשבוע 11: לעובר יש אצבעות ידיים ורגליים

במהלך שבוע 11 בהריון נוצרות הריאות, הכליות, הכבד והמוח של התינוק, עצמות הפנים של התינוק נמצאות במקומן והאוזניים מתחילות ללבוש צורה. כפות הידיים והרגליים שהיו בתחילה מחוברות במעין קרומי שחייה מתחילות להתפתח לאצבעות ידיים ורגליים זעירות. אורכו של התינוק 4 עד 5 ס"מ בלבד והוא עדיין קטן מכדי שתרגישי בתנועותיו.

תזונה בשבוע 11 להריון

בשבוע 11 את זקוקה ליותר מרכיבים תזונתיים כדי שיספיקו לך ולתינוקך. לכן עלייך לאכול בריא כפליים - ולא בשביל שנייםגופך מוביל גם יותר חמצן מכרגיל, ועל כן ייתכן שאת מרגישה תופעות הריון כגון סחרחורת. כדי להתמודד עמן נסי לצאת להליכה בחוץ, ומומלצת גם פעילות גופנית מתונה המתאימה לך ולהיריון.

ויטמינים מומלצים שתקופת שבוע 11 להריון - סידן

בשלב זה, חשוב לצרוך כמות מספיקה של סידן כדי להניח את היסודות לעצמותיו ולשיניו של התינוק. כמו כן, סידן חשוב לתפקוד התקין של השרירים בגוף התינוק. קראי עוד כיצד לכלול את כל הוויטמינים והמינרלים הנחוצים בתפריט הדיאטה בהריון, לדוגמה, מוצרי חלב ותוספי סידן בהריון.

תינוקך מתפתח במהירות במהלך ההריון שבוע אחר שבוע. עקבי אחר יומן ההריון שלנו כדי לברר אלו שינויים מתרחשים במהלך שבוע 12 להריון.

th edition.

Embryogenesis and Fetal Morphological Development (Chapter 7, 127-144). In: Cunningham FG, Lenovo KJ, Bloom SL, Spong CY, Dashe JS, Hoffman BL, Casey BM, Sheffield JS (eds.). Williams Obstetrics. 24th edition. 2014, McGraw Hill Education. 


​​​​

שימוש באתר מהווה אישור לשמישוש בעוגיות. לפרטים נוספים, נא לפנות לתקנון הפרטיות שלנו​​ הסכמה