שבוע 12 להתפתחות העובר בהיריון

שבוע 12

שבוע 12 - שקיפות עורפית לתינוק

בן אדם זעיר

בשלושת החודשים האחרונים התינוק הכפיל את גודלו, ואורכו כבר 6 ס"מ! העובר בשבוע 12 הוא אדם שלם אך זעיר, עם עצמות, שרירים וכל האיברים החיוניים אשר ימשיכו להתפתח ולהבשיל  בחודשים הבאים. תווי פניו מוגדרים וברורים ו-20 ניצני שיניים נוצרו בחניכיים. בגופך, ניתן כבר למשש בקלות את הרחם משום שהוא יצא וגדל מעבר לעצמות האגן.

בדיקות אולטרסאונד במהלך ההריון

בדיקת השקיפות העורפית נערכת בדרך כלל בסביבות שבוע 12. על סמך בדיקה זו הרופא יעריך מתי את צפויה ללדת ויקבע מהו הסיכון לתסמונת דאון. כל ביקור אצל הרופא הוא הזדמנות לקבל מידע על תופעות בהריון שאת חווה או לשאול שאלות אחרות שיש לך. אם עדיין לא עברת את הבדיקה, בררי מתי את צפויה ללדת באמצעות המחשבון לחישוב תאריך הלידה המשוער. הרגע שבו תראי את תינוקך כעובר שלם לכל דבר על הצג של מכשיר האולטרה-סאונד בפעם הראשונה מרגש, אך את וודאי מצפה לרגע מרגש נוסף: בשבוע 12 אפשר בדרך כלל להודיע על ההריון לבני המשפחה. עכשיו תוכלי גם להודיע על ההריון במקום העבודה שלך.

שומני אומגה 3 ו-6 הם חומצות שומן רב בלתי רוויות החשובות להתפתחות המוח של התינוק. חומצות השומן אומגה 3 ואומגה 6 נכללות במזונות כגון דגים ואגוזים, וישנן מספר דרכים לכלול אותן בתזונה שלך בזמןהריון, ממקור טבעי או באמצעות תוספים

.

תינוקך מתפתח במהירות במהלך ההריון שבוע אחר שבוע. עקבי אחר יומן ההריון שלנו כדי לברר אלו שינויים מתרחשים בשבוע 13 להריון​​. References: Williams Obstetrics 24th edition.

Embryogenesis and Fetal Morphological Development (Chapter 7, 127-144). In: Cunningham FG, Lenovo KJ, Bloom SL, Spong CY, Dashe JS, Hoffman BL, Casey BM, Sheffield JS (eds.). Williams Obstetrics. 24th edition. 2014, McGraw Hill Education. 
​​​​​​

שימוש באתר מהווה אישור לשמישוש בעוגיות. לפרטים נוספים, נא לפנות לתקנון הפרטיות שלנו​​ הסכמה