שבוע 7 להתפתחות ההיריון

שבוע 7

שבוע 7 - גופך ותינוקך בשבוע השביעי

שבוע 7 : ביקורים אצל הרופא

אם לא ביקרת עדיין אצל הרופא, עתה לאחר שההריון אושר באופן רשמי הגיע הזמן. הביקור ייתן לך גם הזדמנות לשוחח עם רופאך על בריאות במהלך ההריון וביקורים נחוצים לבדיקות בזמן הריון. תוכלי לשוחח על כל תופעות ההריון שאת מרגישה. הבדיקה החשובה בשלב זה היא בדיקת האולטרה-סאונד הראשונה שתוכל להדגים את העובר, את הדופק ואת מיקום ההריון ובכך לאשר את תקינותו של ההריון בשלב קריטי זה.
אם עדיין לא ביקרת אצל הרופא ואת אינך בטוחה שאת בהריון הגיע הזמן לקבוע תור לרופא כדי לאמת זאת. אם אינך יכולה לחכות עד שהרופא יודיע לך מתי את צפויה ללדת, תוכלי לחשב בקלות את תאריך הלידה המשוער שלך באמצעות מחשבון שבועות ההריון שלנו.

  ​כפות ידיים ורגליים בשבוע 7 להריון

התינוק נראה יותר ויותר אנושי. גודלו משתנה בשלב זה - ונע בין 4 מ"מ ל-10 מ"מ! הניצנים שנוצרו בשבוע 6 מתארכים, יוצרים זרועות ורגליים ומתפתחים לכפות ידיים דמויות משוטים. כדי להכיל את המוח המתפתח, ראשו של התינוק גדל מהר יותר מכל איבר אחר בגוף בשלב זה. הריאות מתחילות ליצור מעברי אוויר, והלב מתחלק באופן ברור לשני חדרים. המחשבון לחישוב תאריך הלידה המשוער יספר לך מתי אמור תינוקך להיוולד.

מה קורה בגופך בשבוע 7 להריון?

מרגישה תשישות?השתדלי לעשות הפסקות קצרות לעתים קרובות. בהריון, תשישות היא תופעה נפוצה מפני שגופך עובד קשה יותר עבור שניכם. קצב הלב והנשימה עולה כדי לספק לתינוקך דם וחמצן בכמות מספיקה. כתוצאה מכך, עייפות היא אחד הסימנים הראשונים להיריון שייתכן שתרגישי.

מחסור ביוד בתקופת ההריון

יוד הוא מינרל החשוב לגופך מכמה סיבות. ראשית, הוא עוזר לבלוטת התריס לייצר הורמונים המווסתים את חילוף החומרים ומבטיחים את בריאות התאים. כמו כו, יוד קשור לתפקוד קוגניטיבי תקין, ומחסור ביוד במהלך ההריון יכול להשפיע לשלילה על תינוקך. קראי עוד אלו ויטמינים ותוספים חשובים לנשים בהריון.

תינוקך מתפתח במהירות במהלך ההריון שבוע אחר שבוע. עקבי אחר יומן ההריון שלנו כדי לברר אלו שינויים מתרחשים בשבוע 8 להריון.

References: Williams Obstetrics 24th edition.

Embryogenesis and Fetal Morphological Development (Chapter 7, 127-144). In: Cunningham FG, Lenovo KJ, Bloom SL, Spong CY, Dashe JS, Hoffman BL, Casey BM, Sheffield JS (eds.). Williams Obstetrics. 24th edition. 2014, McGraw Hill Education. 
​​

שימוש באתר מהווה אישור לשמישוש בעוגיות. לפרטים נוספים, נא לפנות לתקנון הפרטיות שלנו​​ הסכמה