אישה הרה ולידה רופא

כל מה שרציתם לדעת על תהליך הלידה

כך תתכוננו לשלבי הצירים והלידה

לידה ראשונה אורכת בממוצע בין 12 ל-15 שעות, עם זאת, לעיתים היא יכולה לקחת זמן רב יותר או להסתיים תוך שעות ספורות לאחר תחילת הצירים. הלידות הבאות הן בדרך כלל קצרות יותר, כ-8 שעות, בממוצע.

הלידה נחלקת ל- 3 שלבים:

השלב הראשון של הלידה

זהו בדרך כלל השלב הארוך ביותר, שבו צוואר הרחם מתרחב בהדרגתיות כדי לאפשר לתינוק לנוע כלפי מטה לתוך תעלת הלידה. בשלב זה, ליבו של התינוק מנוטר כדי לוודא שהכול מתקדם באופן בטוח. אם עדיין לא ירדו לך המים ייתכן כי הרופא או המיילדת שלך יפקעו את שק מי השפיר באופן ידני. כשהתינוק נע לתוך תעלת הלידה ואת מרגישה צורך חזק לדחוף, סימן שנכנסת לשלב שני של הלידה.

השלב השני של הלידה

יש נשים שמעדיפות לכרוע, אחרות רוכנות על ארבע, ויש שמסתפקות בשימוש בכסא הלידה הסטנדרטי שיש בכל חדר לידה. אם השתתפתם בקורס הכנה ללידה, זה השלב שבו תוכלו ליישם את הנשימות שתרגלתם יחד. המיילדת תנחה אותך מתי לדחוף  ומתי לנוח בין הצירים כדי לשמור על כוחך. כשהמיילדת תבחין שבפתח הנרתיק מבצבצת מחצית ראשו של התינוק ("הכתרה"), תתבקשי לדחוף יותר בעדינות כדי להימנע ככל האפשר מקריעה. לאחר שהראש יצא, שאר גופו  של התינוק יצא די בקלות. בשלב הזה יניחו את התינוק על בטנך, ואם תרצו בכך, יאפשרו לאב לחתוך את חבל הטבור. לאחר מכן ייקחו מכם את התינוק יילקח לניקיון ושקילה, למדידה סימנים המעידים על בריאותו.

השלב השלישי של הלידה

אין ספק: לשמוע את התינוק שלכם פועה זה אחד הרגעים הכי מרגשים שיש. מרוב התרגשות, אתם עלולים לשכוח שהלידה עדיין לא הסתיימה: השלייה עדיין לא יצאה מגופך. שלב זה עשוי לארוך עד כשעה, ואת תרגישי צירים והתכווצויות כאשר הרחם שלך ידחוף אותה החוצה, אך הצירים הללו אינם חזקים כמו אלה שהיו בשלבי הלידה הראשונים. הרופא או המיילדת שלך יבדקו את השלייה כדי להיות בטוחים שהיא הוצאה במלואה, ולאחר מכן תוכלי לנוח ולהתאושש, אולי אפילו להניק את התינוק שלכם, שזה עתה נולד. מזל טוב!

​​​​​​​

צירים ולידה: כך תתכוננו לרגע הגדול

שימוש באתר מהווה אישור לשמישוש בעוגיות. לפרטים נוספים, נא לפנות לתקנון הפרטיות שלנו​​ הסכמה