פלג גוף עליון של אישה בטרימסטר השני של ההיריון

כיצד ההיריון שלכם מתקדם: הטרימסטר השני

 את נכנסת לשליש השני להריון בשבוע 13!
עכשיו כשהגעת לשליש השני, ההריון נעשה קל יותר. עבור רוב האמהות זוהי אבן דרך משמעותית, כיוון שיש ירידה משמעותית בסיכון להפלה. מכאן מגיעה האמונה שזה הזמן לבשר את החדשות לחברים ולמשפחה.

ככל שתינוקך גדל, גופך יעבור גם הוא שינויים. הורמוני ההריון ישפיעו עלייך פיזית ונפשית. ייתכן שהבחנת בשינויים במצב הרוח שלך, אולם אמהות לעתיד רבות מדווחות דווקא על עלייה ברמות האנרגיה - במיוחד כאשר בחילות והקאות הבוקר מתחילות לחלוף עם הכניסה לשליש השני להריון.

בשבוע 13 התינוק כבר פעיל מאודכבר פעיל מאוד, למרות שיעבור זמן עד שתרגישי בתנועותיו. תינוקך מתפתח בפרטי פרטים כעת. בשבוע 14 הוא מתחיל להצמיח ציפורניים זעירות בידיים וברגליים וליצור אניצי שער דקיקים. במהלך השליש השני להריון בשבוע 16 תדעי בוודאות את מין התינוק ואולי תרגישי בעיטה ראשונה בשבוע 21.

בשליש זה תבקרי כמה פעמים אצל הרופא ותעברי מספר בדיקות, לדוגמה, בדיקת אולטרסאונד או בדיקת מי שפיר. הקפידי על תזונה בריאה הכוללת את הויטמינים הנחוצים בהריון ותבטיחי את בריאות תינוקך ובריאותך כהכנה לשליש השלישי להריון.

ביומן שבועות ההריון שלנו, תוכלי לקרוא אילו מרכיבים תזונתיים חשובים כדאי לכלול בתפריט ולעקוב אחר התפתחות תינוקך והשינויים החלים בגופך במהלך ההריון שבוע אחר שבוע.
 
​​​​

הטרימסטר השני

שימוש באתר מהווה אישור לשמישוש בעוגיות. לפרטים נוספים, נא לפנות לתקנון הפרטיות שלנו​​ הסכמה