שבוע 15 להתפתחות העובר בהיריון

שבוע 15

שבוע 15 להריון: מוזיקה לתינוק

שמעת על הורים הקוראים סיפורים לתינוק בבטן? בשבוע 15, אוזני התינוק מפותחות דיין כדי שישמע אותך ואת הקולות בתוך גופך, כמו קולות הדופק או מערכת הנשימה, אולם המוח עדיין אינו יכול לעבד את המידע השמיעתי. למרות זאת, אם את מדברת לתינוקך לאורך כל ההריון, הוא יזכור את קולך, מה שיחזק את הקשר ביניכם עוד לפני שתחזיקי אותו בזרועותייך.
עפעפיו של העובר במהלך שבוע 15 עדיין מחוברים ועצומים, אולם עיניו כבר פיתחו רגישות לאור. אורכו של התינוק כעת כ- 9 ס"מ והוא או היא אוהבים לתרגל את יכולת התנועה בעת ערות. והוא מזיז את ידיו ורגליו ומותח את שריריו.

כמה מים לשתות במהלך הריון

במהלך ההריון חשוב לשתות מים יותר מהרגיל. הכמות המומלצת לנשים היא כשניים עד שלושה ליטרים ליום. . שימי לב לסימני התייבשות, כגון פה יבש או שתן כהה. הגבילי את צריכת הקפאין בזמן ההריון, במיוחד במהלך השליש הראשון, לעד 2 כוסות ביום. נמצא קשר בין כמות רבה של קפאין במהלך ההריון לבין סיכון גבוה להפלה ולמשקל לידה נמוך של התינוק. אם את מוטרדת בנוגע למרכיבים אחרים בתזונה שלך, קראי מאילו סוגי מזון עדיף להימנע במהלך ההריון.

ע. עקבי אחר יומן ההריון כדי לברר אלו שינויים מתרחשים במהלך שבוע 16 להריון

. 


Ref

th edition.

Embryogenesis and Fetal Morphological Development (Chapter 7, 127-144). In: Cunningham FG, Lenovo KJ, Bloom SL, Spong CY, Dashe JS, Hoffman BL, Casey BM, Sheffield JS (eds.). Williams Obstetrics. 24th edition. 2014, McGraw Hill Education. 
​​​

שימוש באתר מהווה אישור לשמישוש בעוגיות. לפרטים נוספים, נא לפנות לתקנון הפרטיות שלנו​​ הסכמה