שבוע 18 להתפתחות העובר בהיריון

שבוע 18

שבוע 18 להיריון - כמו פרפרים בבטן 

בשבוע 18 אוזני התינוק מתפקדות במלואן ותינוקך יגיב לקולות רמים מחוץ לרחם. ייתכן שתרגישי בתגובות אלו כמו תנועות קלות המרפרפות בבטנך, אולם ייתכן גם שלא תרגישי כלל את התינוק זז, במיוחד אם זהו ההריון הראשון שלך. אם תרגישי את תנועות העובר במהלך שבוע 18 תוכלי לדעת האם הוא ער או ישן. לעתים קרובות אימהות מרגישות תנועות עובר מוגברות בשעות הלילה המאוחרות או לאחר ארוחה. עוד זמן קצר תוכלי להרגיש את בעיטותיו הרכות של תינוקך כנגד הבטן.

פעילות גופנית בהריון

תוכלי להכין עצמך לצירי הלידה והלידה כבר כעת על ידי חיזוק שרירים מסוימים. תוכלי לעסוק בסוגים שונים של פעילות גופנית בהריון מבלי לפגוע בתינוקך. הדבר החשוב ביותר כאשר את מתאמנת הוא לעסוק בפעילות גופנית שאינה מאומצת מדי, ושמתאימה לך ולהריון. המטרה היא לחזק את גופך ולשמור על בטחון התינוק.

תזונה בהריון

זכרי להקפיד על תזונה מאוזנת ובריאה במהלך ההריון. לעתים קרובות ההריון הוא תירוץ להגדיל משמעותית את כמות המזון הנצרכת, אך שימי לב: אינך צריכה להכפיל את הכמות, אלא את איכות המזון שאת אוכלת. רק מהשליש השלישי יש צורך להגדיל את כמות הקלוריות. זכרי שהתזונה במהלך ההריון משפיעה ישירות על תינוקך.

תינוקך מתפתח במהירות במהלך ההריון שבוע אחר שבוע. עקבי אחר יומן ההריון שלנו כדי לברר אלו שינויים מתרחשים במהלך שבוע 19 להריון. 


References: Williams Obstetrics 24th edition.

Embryogenesis and Fetal Morphological Development (Chapter 7, 127-144). In: Cunningham FG, Lenovo KJ, Bloom SL, Spong CY, Dashe JS, Hoffman BL, Casey BM, Sheffield JS (eds.). Williams Obstetrics. 24th edition. 2014, McGraw Hill Education. 
​​​​

שימוש באתר מהווה אישור לשמישוש בעוגיות. לפרטים נוספים, נא לפנות לתקנון הפרטיות שלנו​​ הסכמה