שבוע 19 להתפתחות העובר בהיריון

שבוע 19

 שבוע 19 להיריון - העובר מפתח טביעות אצבעות

תינוקך באורך כ- 15 ס"מ והוא יכול לאחוז ולהחזיק בדברים. בשלב זה התינוק מפתח טביעת אצבע ייחודית. הציפורניים ממשיכות לצמוח במהלך שבוע 19 להריון. כדי להגן על עצמו בתוך הרחם התינוק מפתח שכבת הגנה המכונה ורניקס. בקרוב יוכל להבחין בין טעמים: בלוטות טעם זעירות נוצרות.

גופך בשבוע 19 להריון

בשל זרימת דם מוגברת, ייתכן שתחושי כל הזמן גודש באף. להקלה תוכלי לעשות אמבטיית אדים. מלבד גודש באף, ייתכן שתחושי אי נוחות נוספת בהריון, ובכלל זה צרבת, עצירות, כאבי בטן וצורות אחרות של אי נוחות במהלך ההריון.


תזונה בריאה חשובה בכל שלבי ההריון. הקפידי לכלול כמות מספיקה של אבץ בתזונה כדי לעזור לעבד את המרכיבים התזונתיים במזון. כמו כן, בדקי מעת לעת אם את צורכת כמות מספיקה של ויטמינים לנשים בהריון והתייעצי עם רופאך אם את זקוקה לתוספים בהריון.

תינוקך מתפתח במהירות במהלך ההריון שבוע אחר שבוע. עקבי אחר יומן ההריון שלנו כדי לברר אלו שינויים מתרחשים במהלך שבוע 20 להריון

. 


References: Williams Obstetrics 24th edition.

Embryogenesis and Fetal Morphological Development (Chapter 7, 127-144). In: Cunningham FG, Lenovo KJ, Bloom SL, Spong CY, Dashe JS, Hoffman BL, Casey BM, Sheffield JS (eds.). Williams Obstetrics. 24th edition. 2014, McGraw Hill Education. 
​​​

שימוש באתר מהווה אישור לשמישוש בעוגיות. לפרטים נוספים, נא לפנות לתקנון הפרטיות שלנו​​ הסכמה